UWAGA!

Pomagajmy zwierzętom

 Elbląg, Pomagajmy zwierzętom
(fot. WS)

 Los zwierząt w ogromnym stopniu zależy od ludzi. Każda okazja jest dobra, aby o tym przypominać i wskazywać na to, że pomimo rozwoju cywilizacji człowiek wciąż nie wie wielu rzeczy o swoich „mniejszych braciach”. Po raz trzeci w Braniewie odbyła się Gala Na Rzecz Zwierząt, podczas której m.in. przyznano wyróżnienia tym, którzy w sposób szczególny pomagają zwierzętom. Wśród laureatów znalazła się Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl. Zobacz fotoreportaż.

Wczorajsza (6 października) III Braniewska Gala Na Rzecz Zwierząt została zorganizowana przez braniewski Inspektorat OTOZ Animals. Ta organizacja pożytku publicznego istnieje po to, by szukać nowych domów dla psów i kotów, zapobiegać bezdomności, rażącemu zaniedbywaniu lub okrutnemu traktowaniu zwierząt, ale także po to, by kształtować właściwe postawy społeczne wobec świata zwierząt. Gala dedykowana była przede wszystkim naszym „mniejszym braciom”. To dla nich lokalni artyści podarowali swoje obrazy, płaskorzeźby oraz tomiki wierszy, oddano także piękną sukienkę oraz pierścionek. Wszystkie te przedmioty zostały zlicytowane, a kwota, którą udało się uzyskać (około 4 500 tys. zł) zostanie przeznaczona na rzecz zwierząt. Ponadto to właśnie dla naszych czworonożnych przyjaciół lokalni artyści postanowili zaśpiewać, zatańczyć, a nawet beatboxować. Odbył się także pokaz mody, gdzie kilkanaście pięknych kobiet zaprezentowało przeróżne kreacje.
       – Jesteśmy organizacją pożytku publicznego, nie dostajemy żadnego dofinansowania z miasta, jedynym przypadkiem kiedy możemy ratować zwierzęta, bo mamy na to fundusze, jest 1 % podatku. Przeprowadzamy zatem taką Galę po to, aby m.in. zlicytować obrazy czy tomiki wierszy podarowane przez artystów, ale również po to, aby uwrażliwić ludzi na los zwierząt – wyjaśnia Monika Hyńko inspektor d/s ochrony zwierząt z braniewskiego Inspektoratu OTOZ Animals. – Tak naprawdę o tym mówi się dużo, a ludzie wciąż nie wiedzą, że zwierzęta czują i cierpią, bardzo często w ciszy, a jedynym widocznym znakiem są łzy płynące z ich oczu. Poza tym chcielibyśmy, aby ludzie wiedzieli, że istnieje coś takiego jak OTOZ Animals i kiedy będą widzieli, że jakieś zwierzę cierpi, a nie będą wiedzieć co z tym zrobić chcemy, aby wiedzieli, że można do nas zadzwonić.
       Ponadto podczas Gali sześciu laureatów otrzymało statuetki Dar Serca, które przyznawane są za pomoc zwierzętom. Wśród nich znalazła się Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl.

 


       – Statuetki są wręczane ludziom i instytucjom, które pomagają zwierzętom. W tym roku taką statuetkę postanowiliśmy wręczyć m.in. Elbląskiej Gazecie Internetowej portEl.pl, dlatego, że większość adopcji, do jakich dochodzi odbywa się za pośrednictwem waszego portalu. W ramach podarowanego pakietu możemy dawać dużo ogłoszeń, a dzięki temu jest ogromne zainteresowanie – dodaje Monika Hyńko.
      
       Za to ogromne wyróżnienie serdecznie dziękujemy. Statuetka stanie na honorowym miejscu i będzie zawsze przypominać, że warto pomagać również tym (a może zwłaszcza tym), którzy nie mówią ludzkim głosem.
      
      

Redakcja

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A tatara wcinają aż im się uszy trzęsły.
 • Tak to szczytne hasło pomagajmy chciałem zapytac jak Portal Elblaski pomaga zwierzetom pomaga w niekontrolowanym przyroście jest zakaz handlu psami i kotami ba sa nawet przewidziane kary za handel jest ustawa i nic wiecej portal w pewnym stopniu wspomaga ten proceder i dalej zamieszcza ogłoszenia o sprzedazy psów robiac sobie kasę i nic wiecej ich nie obchodzi pseudo hodowcy coraz więcej plenia psy na potęge by zarobic kasę których przybywa w zastraszającym tępie 4 yorki i jest kasa nie wazne gdzie one pózniej trafią ważna kasa gdy suka nie może juz rodzic trafia do smietnika jak stary niepotrzebny but to nie jest żadna rasa to chore mioty kazirodcze zapewne portal jak sie kapnie o co chodzi zaraz skasuję mój wpis tak jest cały czas są tylko wygodne artykuły jest cenzura teraz piszecie pomagajmy a czy zastanowiliście się ile byłoby psów mnie gdyby wasze ogłoszenia nie były zamieszczane atak jest kupiec więc do dzieła york pokryję amstaf pokryje itd wy jestescie wspólwinni psiej niedoli
 • ale prostak się rozpisał. .
 • A może jakieś przecinki, kropki w tej długiej wypowiedzi ? brzmi jak bełkot. i nie portal a portel
 • słuchaj głąbie przecinek to ty sobie w mózgu zrób ty analfabeto tylko te słowa potrafisz napisać i za każdym razem powielasz a sam jesteś głąbbbbb
 • Co ubodło nasz Kochany Portel ze ktoś im wytknął bo to prawda odezwali się anonimowi obrońcy? tu was boli ale kaska za ogłoszenia dobra
 • A gdzie Urząd Skarbowy ? od handlarzy psami winien pobierać podatek z przeznaczeniem na schroniska oraz część podatku powinna być przekazana na ten cel anie żebrać jak zwykle najlepiej to zamiast parkomatów postawić puszki dla bezdomnych, na psy, biednych bezrobotnych to potrafimy robić.
 • Poprę przedmówcę w 100% w kwestii zamieszczania przez Portel ogłoszeń mających na celu handel zwierzętami. Natomiast teraz. .. Kolego z górnej półki, gdybyś otworzył słownik poprawnej polszczyzny, to wiedział byś, że "Portel" kwalifikuję się do kategorii "Portale Internetowe" i oficjalnie może zostać nazywany PORTALEM. Moja rada: zapisz się do Cosinusa, Żaka czy innej tam popierdółki dla analfabetów i dopiero zacznij używać klawiatury. Polecam także kupno słownika synonimów, gdzie znajdziesz wiele wyrazów, którymi można zastąpić twoje (bez formy grzecznościowej, bo na nią po prostu nie zasługujesz) wypociny. Pozdrawiam logicznie myślących.
 • Myślę, że portelu nic nie bodzxie. .. Z treści wynika, że po prostu daje pakiet darmowych ogloszeń i przy okazji zwierzaki znajdują nowy dom. A że portelowych ogłoszeń czyta masa osób to inna sprawa. Ludzie! pozbyjcie się jadu i żółci w sobie! nie piszcie głupot
 • Przecież przedmówcy (tego od wypowiedzi bez przecinków) nie chodziło o to, że portel zamieszcza ogłoszenia o szukających dom zwierzakach ze schroniska (i chwała im za to). Ale obok tych ogłoszeń znajduje się całkiem sporo o treści typu "oddam za darmo yorka za zwrot kosztów wyżywienia - 450 zł" albo "oddam za darmo małego yorka w komplecie z matą do siusiania, mata za 500 zł". Nawet niespecjalnie zakamuflowane ogłoszenia o handlu zwierzętami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Magda...(2012-10-07)
 • tu gzdie mieszkam jest w okolicy pięć psów, szczekających w dzień i w nocy! Budzą mnie. przeszkadzają w pracy. Proszę !Sąsiedzi dokupcie jeszcze z piętnaście, jeszcze dwadzieścia!!! Nie ma Towarzystwa Ochrony Ludzi!
 • Oto 5 punkt regulaminu dotyczący zamieszczania ogłoszeń o sprzedaży zwierząt na łamach portEl. pl: Zamieszczenie oferty sprzedaży psa lub kota dopuszczalne jest jedynie przez przedstawiciela hodowli zarejestrowanej w organizacji społecznej, która w swych statutowych celach ma hodowlę rasowych psów lub kotów. Ponadto do sprzedaży dopuszczone są jedynie zwierzęta posiadające rodowód. W celu potwierdzenia posiadanych praw w zakresie obrotu w treści oferty musi znaleźć się nazwa oraz adres stowarzyszenia/organizacji, a także nazwa miotu z którego pochodzi zwierzę. portEl zastrzega sobie prawo usunięcia oferty sprzedaży nie spełniającej w/w wymogów. Na wniosek portElu hodowca zobowiązuje się przedstawić dokumenty poświadczające odpowiednie uprawnienia w przypadku nie dopełnienia tego obowiązku oferta zostanie uznana za niezgodną z prawem i usunięta z serwisu.
Reklama