UWAGA!

Popłyną dla chorej Mai

 Elbląg, Popłyną dla chorej Mai
fot. nadesłana

Trzech mężczyzn, w tym policjant z Elbląga, podjęli wyzwanie przepłynięcia na deskach SUP Kanału Elbląskiego z Ostródy do Elbląga. Wszystko to dla dwuletniej dziewczynki, która od urodzenia jest niewidoma. Akcja ma na celu wsparcie leczenia Mai Miros z Elbląga i pozyskanie funduszy na jej rehabilitację i przedszkole dla niewidomych w Sobieszewie.

Maja ma niecałe 2 latka, urodziła się w 24. tygodniu ciąży, ważąc zaledwie 620g i mierząc 27cm. W szpitalu przeleżała 3,5 miesiąca, dwa miesiące podłączona była pod respirator, przeszła martwicze zapalenie jelit, miała wyłonioną stopię przez rok. Maja od samego początku ma problemy z oczkami, jest niewidoma. Rodzice zbierają pieniądze na jej rehabilitację i przedszkole dla niewidomych w Sobieszewie, gdzie rodzice od września będą ją dowozić z Elbląga.
       - Pomysł zrodził się spontanicznie na początku roku. Zainicjował go Przemek, który znał rodziców Mai i to on zadzwonił do mnie. Nie zastanawiałem się przez chwilę, gdyż lubię pomagać i lubię wyzwania. Startujemy o północy z czwartku na piątek (29/30 czerwca). Start będzie w Ostródzie. W plecakach będziemy mieli jedzenie i wodę. Czeka nas wiele trudności, w tym 5 pochylni i dwie śluzy. Najbardziej obawiam się wiatru, to on może nas ograniczać - mówi aspirant Jarosław Wojtowicz, z  elbląskiej komendy policji.
       Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, trzech śmiałków przypłynie do Elbląga około godziny 20 w najbliższy piątek. Będzie ich można zobaczyć na Bulwarze Zygmunta Augusta w Elblągu. Ich trasa będzie monitorowana przez GPS oraz służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo.
       - W akcji może uczestniczyć każdy - do czego serdecznie zachęcamy - wystarczy wesprzeć Maję i jej rodziców na stronie, a każdy przepłynięty przez nas kilometr będzie łatwiejszy - mówi pomysłodawca Przemysław Jaśniewski.
       - Chcemy także promować SUP, Kanał Ostródzko-Elbląski i szlaki Warmii i Mazur, a trasę spływu chcemy pokonać w mniej niż 24 godziny. Czy się uda? Zobaczymy. Jest to do zrobieni  - kończy Jarosław Mincewicz, uczestnik spływu.
      
       Czy jest SUP?
       SUP - Stand up Paddling jest połączeniem longboarda z kajakiem. Aby uprawiać ten sport, należy mieć długą i wyporną deskę, by dało się na niej stać oraz wiosło, za pomocą którego poruszamy się po akwenie.
       Zapraszamy do współpracy firmy, instytucje, organizacje, osoby prywatne, media - wspólnie pomóżmy Mai w drodze do normalnego życia.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama