UWAGA!

Porozmawiajmy o mediach obywatelskich

2010-05-08
20:00

Państwo ma rozgłośnie i telewizje publiczne, biznes ma stacje komercyjne, a organizacje trzeciego sektora mogą sobie pozwolić na własne media – obywatelskie. O ich kondycji i rozwoju będzie mowa podczas II Międzynarodowej Konferencji Mediów Obywatelskich – 26 i 27 maja w Hotelu Anders w Starych Jabłonkach. Zgłoszenia udziału przyjmowane są do 21 maja.

Stworzenie miejsca do dyskusji i debat na temat obywatelskich środków przekazu umożliwił partnerski projekt Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych oraz Stowarzyszenia European Youth4Media. Niemiecki partner będzie obecny także podczas dwudniowego spotkania, na którym opowie o realizowanych medialnych projektach transgranicznych oraz przedstawi działania sieci europejskich telewizji obywatelskich. By temat przybliżyć polskim realiom, uczestnicy spotkania poznają obecną sytuację prawną mediów obywatelskich w Polsce. Z kolei w ramach dobrych praktyk o swoim doświadczeniu, sukcesach, trudnościach i szansach opowiedzą twórcy mediów obywatelskich naszego województwa oraz z Rosji. Pojawi się także temat współpracy lokalnych telewizji prywatnych z organizacjami pozarządowymi – praktyka z Elbląga.
      
       W związku z wieloletnią współpracą ESWIP z organizacjami pozarządowymi z Obwodu Kaliningradzkiego, zaproszeni zostali także twórcy rosyjskich mediów społecznych. Spotkanie stworzy szansę na wręczenie po raz siódmy nagród w ramach Forum Przyjaznego Sąsiedztwa. Tym razem wyróżnienie otrzymają te organizacje, które skutecznie promowały współpracę transgraniczną za pośrednictwem prowadzonych przez siebie mediów obywatelskich.
      
       W ciągu dwóch dni będzie też okazja do sprawdzenia swoich sił podczas warsztatów prowadzonych przez ekipę Telewizji Obywatelskiej. Efektem kilkugodzinnej pracy będzie krótki materiał filmowy powstały przy zastosowaniu techniki poklatkowej. Udział w warsztatach przewidziany jest dla 15 osób – chętni proszeni są o odznaczenie „okienka” w odpowiednim miejscu formularza zgłoszeniowego.
      
       Zgłoszenia należy przesyłać do Marty Florkowskiej do 21 maja – faksem na numer (89) 523-73-45 lub mailem: m.florkowska@eswip.pl. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.eswip.pl. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. W sytuacji większej ilości zgłoszeń, organizatorzy zastrzegają sobie możliwość doboru uczestników wg kryteriów opisanych powyżej. Konferencja jest bezpłatna (w tym – obiad i nocleg), dojazd na koszt własny uczestników.
      
       Organizatorem konferencji jest Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.
      
      

 


      

----------------------- Reklama ----------------------------

      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej