UWAGA!

Pościg za pijanym kierowcą

 • A moim
  zdaniem
 • Zobacz 32
  komentarze
 • Zobacz
  fotoreportaż
 • Zobacz lokalizację
  zdarzenia na planie
 • Zamknij
  Wpisy w kategorii Wypadki drogowe (z rannymi)
  Proszę czekaćCzekaj
 • Wersja
  do druku
 • Podaj
  dalej
 Elbląg, Pościg za pijanym kierowcą
fot. Witold Sadowski

Dziś (21 kwietnia) po godz. 9 po pościgu policjanci zatrzymali pijanego kierowcę. Całe zdarzenie zaczęło się na ul. Radomskiej, a skończyło na ul. Stawidłowej. Sprawca oprócz zniszczenia swojego auta uszkodził również dwa pojazdy stojące w zatoczce parkingowej. Zobacz więcej zdjęć.

Jak nam powiedzieli pracujący na miejscu zdarzenia policjanci, tuż po godz. 9 patrol ruchu drogowego na ul. Radomskiej przy zjeździe z mostu Unii Europejskiej próbował zatrzymać do kontroli volkswagena passata. 25-letni kierujący passatem widząc policjantów przyspieszył i rozpoczął ucieczkę w kierunku ul. Warszawskiej. Funkcjonariusze rozpoczęli za nim pościg. Kierowca passata jechał bardzo szybko - momentami prędkość przekraczała 100 km/godz. Na wysokości skrzyżowania ul. Stawidłowej z Freta, za wyjściem z łuku drogi, stracił on panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowanego w zatoczce passata. Następnie otarł się o opla astrę i po zatrzymaniu poza jezdnią mężczyzna opuścił swój pojazd i zaczął uciekać przez ogródki między budynkami.
       W pościg za nim ruszył jeden z policjantów. Udało mu się zatrzymać 25-latka, który zdążył pokonać trzy ogrodzenia. Po zatrzymaniu i sprawdzeniu trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma prawie 0,6 promila alkoholu w organizmie. Nie posiadał również uprawnień do prowadzenia pojazdów. Na miejsce wezwano straż pożarną i pogotowie ratunkowe. Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia posprzątali ulicę z pokolizyjnych odłamków i zneutralizowali wyciekłe płyny eksploatacyjne. Policjant w czasie pościgu zranił rękę i został opatrzony przez ratowników medycznych. Uciekający kierowca nie odniósł poważniejszych obrażeń, został doprowadzony do policyjnej izby zatrzymań.
      
Witold Sadowski

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama