UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Poseł Leonard Krasulski odczytał oświadczenie i ... wyszedł

"Przez nierzetelność dziennikarską zostałem postawiony w jednym rzędzie ze skazanymi prawomocnymi wyrokami karnymi członkami jednostek wojskowych, które uczestniczyły w pacyfikacji robotników" - tak skomentował informacje opublikowane w dzienniku "Fakt" poseł Prawa i Sprawiedliwości Leonard Krasulski i zapowiedział podjęcie kroków prawnych. Nie chciał odpowiadać na pytania dziennikarzy, odczytał oświadczenie i zakończył tym samym trwającą zaledwie cztery minuty konferencję prasową. Zobacz materiał filmowy z konferencji zarejestrowany przez Truso.tv

Dziennik "Fakt" podał wczoraj (3 stycznia), że bliski kolega Jarosława Kaczyńskiego i szef PiS w Elblągu Leonard Krasulski od lat ukrywał, że 7 lat służył w Ludowym Wojsku Polskim. W 1. Warszawskim Pułku Czołgów z Elbląga. To właśnie ta jednostka pacyfikowała stoczniowców na Wybrzeżu w grudniu 1970 r. W rozmowie z "Faktem" poseł stwierdził, że w tamtym czasie odmówił wykonania rozkazu i został w koszarach. To wywowało burzę.
       Wczoraj poseł Leonard Krasulski nie chciał komentować tych informacji. Na dziś zwołał konferencję prasową, na której odczytał oświadczenie o następującej treści:
       "Niniejszym oświadczam, iż wymieniona publikacja zawiera nierzetelne i nieuczciwe treści, a tezy w nich zawarte naruszają moje dobre imię, łącząc mnie z tragicznymi wydarzeniami grudnia 1970 roku. Przez nierzetelność dziennikarską zostałem postawiony w jednym rzędzie ze skazanymi prawomocnymi wyrokami karnymi członkami jednostek wojskowych, które uczestniczyły w pacyfikacji robotników. Oświadczam, że podejmę wszelkie możliwe kroki prawne przeciwko nierzetelnym wydawcom i dziennikarzom rozpowszechniającym te stawiające mnie w złym świetle treści".
       Odczytał i wyszedł. Dziennikarze nie odpuścili i ruszyła lawina pytań. Pozostały one bez odpowiedzi, gdyż za posłem szybko zamknęły się drzwi.  

  Elbląg, Poseł PiS Leonard Krasulski odczytał oświadczenie i wyszedł z konferencji prasowej
Poseł PiS Leonard Krasulski odczytał oświadczenie i wyszedł z konferencji prasowej (fot. Michał Skroboszewski)


       Na sali pozostał jedynie Rafał Traks, członek zarządu elbląskiego PiS, który też nie był skory do rozmowy. Rozdał dziennikarzom treść oświadczenia Leonarda Krasulskiego na piśmie i zachęcał do zapoznania się z informacjami dotyczącymi służby wojskowej posła, a wśród tych m.in: że do stycznia 1970 r. Krasulski był poborowym w 1.Warszawskim Pułku Czołgów, potem do czerwca 1970 r. elewem w 57. Batalionie Medycznym. Następnie do października 1972 r. figuruje jako dowódca drużyny ewakuacyjnej w 1.Warszawskim Pułku Czołgów, a po tym okresie jako dowódca kompanii medycznej w tym oddziale. W 1976 r. Krasulski został zdegradowany do stopnia szeregowca. Poseł nie chce jednak wyjaśnić, dlaczego został wówczas zdegradowany.
       Kserokopie dokumentów opublikował portal niezalezna.pl oraz Ministerstwo Obrony Narodowej: "W związku z próbą szkalowania Posła na Sejm RP Leonarda Krasulskiego publikujemy dokumentację potwierdzającą fakty represji, jakie spadły na posła Krasulskiego w czasie służby wojskowej za jego postawę niepodległościową". W dokumentach można przeczytać m.in. ocenę, jaką Leonardowi Krasulskiemu wystawli w latach 70. przełożeni: "okazał się podoficerem niezdyscyplinowanym, małowartościowym, ze swoich obowiązków wywiązywał się (średnioczytelne) połowicznie". "Nie troszczy się o warunki bytowe żołnierzy. Musi być pod stałą kontrolą przełożonych. Samodzielnie nic nie potrafi zrobić. Nie dba o powierzone mu mienie" - stwierdzono w opinii.
       Pytanie dziennikarza TVN24, dlaczego poseł Krasulski ukrywał swoją wojskową przeszłość, Rafał Traks skwitował: - Ja o niej wiedziałem. Pytanie - dlaczego nie wiedzieli inni, wyborcy PiS. - Znam wiele osób, które też wiedziały - odpowiedział Rafał Traks i dodał, że nie będzie więcej wypowiedzi, póki pozwy sądowe nie zostaną dostarczone stronom.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

 • Krasulski tak nie był członkiem jednostki pacyfikującej robotników na Wybrzeżu i dostawał awanse w wojsku jak Piotrowicz nie oskarżał opozycjonistów i dostawał medale za solidną działalność w komunistycznej prokuraturze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  79
  12
  matkapolska(2017-01-04)
 • wstyd, nie dość że nic nie robi przez tyle lat tylko pier. d. z. i w stołek, jeździł po pijanemu a teraz jeszcze to, i tylko kasę bierze niesłusznie!!!!!
 • Każdy UBek tak mówi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  78
  12
  Starszysuwnicowy(2017-01-04)
 • Misie kolorowe macie kwity, bo chyba nie potraficie znaleźć. Owszem Krasulski nie jest krystaliczny (temat wyrzucenia z LWP), ale to jest wydumana afera. Zajmijcie się rzeczywistymi.
 • Pan poseł się obraził, bo suweren chce wiedzieć co robił w LWP i dlaczego o tych kilku latach zapomniał? Wystarczy, że jest posłem i ma pełne kwalifikacje do tego merytoryczne, moralne, etyczne itp. Zapytam jakie to kwalifikacje, że wyborcy nie mogą wiedzieć?
 • PortEl ŻENADA po całości - powielanie nie sprawdzonej informacji. Ale jato to w tubie propagandowej każda okazja dobra by kogoś opluć
 • Nie wiem jak resztę ale mnie zdecydowanie przekonał. Nie ukrywał służby w wojsku tylko zapomniał. W Gdańsku w '70 był, ale tylko duchem i to z protestującymi, bo z łóżka nie chciało mu się wstać i stwierdził, że zostaje w jednostce. Wykształcenie? W 2005 podał, że podstawowe, bo zgubił gdzieś dyplom, w trakcie kadencji dyplom się znalazł i wykształcenie zostało poprawione. Brawo wyborcy PiS, tacy przedstawiciele to skarb.
 • nie bylo lustracji pelnej to tak jest. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  34
  4
  balwanek(2017-01-04)
 • Kto mami rządzi? To szok ludzie z PRL, a co innego obiecali rządzący. Myślałam, że komuna już nie wróci, to przykre.
 • Żenada. "Za jego postawę niepodległościową"? A gdzie to napisane? Z teczki wynika, że został ukarany obniżeniem stopnia wojskowego. Za co? A może wyniósł ze stołówki dwa jajka i puszkę słoniny?
 • Kto to krzyczał ? Cała Polska z was się śmieje komuniści i złodzieje.
 • w tamtych czasach odmówić rozkazu równało się z sądem wojskowymi i kulką w. .. .
Reklama