UWAGA!

Pośrednictwo za 50 zł

Obowiązek posiadania rosyjskich wiz w przypadku wyjazdu do Kaliningradu staje się faktem. Musimy je mieć w swoich paszportach od 1 października br.

Na pocieszenie obowiązku wizowego pozostaje fakt międzyrządowego ustalenia, że obywatele polscy, starający się o rosyjskie wizy wjazdowe na teren obwodu kaliningradzkiego w trybie normalnym (powyżej 5 dni czekania) otrzymają je bezpłatnie.
     Wizę trzeba jednak odebrać w konsulacie, a najbliższy znajduje się w Gdańsku-Wrzeszczu.
     Okazało się, że na dwustronnej polsko-rosyjskiej umowie o obowiązku wizowym zamierzają zarobić także pośrednicy. Już od dzisiaj jedna z elbląskich firma przystąpiła do działania. Za załatwienie ważnej przez roku i z prawem wielokrotnego przekraczania polsko-rosyjskiej granicy, zapłacimy 50 zł.
     Na pytanie, dlaczego tak drogo, pani odbierająca telefon i udzielająca informacji stwierdziła jednoznacznie:
     - Pojedzie pan do Gdańska i za same bilety zapłaci pan więcej.
     Bilet autobusem zwykłym do Gdańska kosztuje 10,50 zł w jedną stronę, a 13 zł autobusem pośpiesznym. Trochę więcej zapłacimy za przejazd koleją. Bilet w jedną stronę na pociąg zwykły do Gdańska-Wrzeszcza (właśnie we Wrzeszczu mieści się rosyjski konsulat) kosztuje 12,40 zł, a na pociąg pośpieszny 20,40 zł. Oczywiście, studenci i emeryci płacą znacznie mniej.
MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • a moim zdaniem powinni placic ci co majä w aucie towaru za 200- i wiecej baksuw a nie ci co dajä maluszkami zeby do renty dociulac i przezyc nastempny miesioc ( sorki za fonty)
  • No normalnie jestem w szoku!!! Takiej informacji nie uzyskalem nawet na PKP badz PKs podajcie numer to bede dzwonil rowniez z innymi pytaniami. Nie ma co baba dobrze mowi
Reklama