UWAGA!

Powitają pod koniec tygodnia

2014-05-27
Aktualizowany 2014-05-27 09:00
 
Elbląg, Tak będą wyglądały witacze
Tak będą wyglądały witacze (fot. UM w Elblągu)

Razem jest ich dziesięć – cztery ogromne billboardy oraz sześć witaczy. A na nich herb miasta, napisy "Elbląg wita", "Elbląg żegna", zarówno w wersji polskiej, jak i rosyjskiej, adres strony internetowej Urzędu Miejskiego i biało- czerwone barwy. Zostaną postawione m.in. przy drodze S7 oraz S22, 503 i 504 oraz przy przejściu granicznym w Mamonowie.

Cały proces rozpoczął się jeszcze w czerwcu ub.r. Wtedy miasto ogłosiło przetarg na projekt i wykonanie billboardów. Wygrała go firma z Białegostoku i według zapowiedzi miały one stanąć przy drogach jesienią. Tak się jednak nie stało, bo jak tłumaczy Monika Borzdyńska popełniono błąd – ich lokalizację zakwestionowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
       – Sprawą tą zajmował się Departament Kominikacji Społecznej, który, jak się okazało, popełnił wiele błędów. Lokalizacje wskazane przez urzędników dotyczyły pasa drogowego znajdującego się na terenie niezabudowanym, a zgodnie z prawem w takich miejscach nie można stawiać billboardów i witaczy – mówiła Monika Borzdyńska, rzecznik prezydenta, w grudniu ub.r. w materiale Telewizji Elbląskiej.
       Później witacze miały stanąć w marcu, ostatecznie,  jak informuje Borzdyńska, pojawią się pod koniec tego tygodnia, a ich koszt to 179 tys. brutto. Firma, która witacze ma postawić za każdy dzień zwłoki płaci odsetki.
      
       Zobacz też materiał Telewizji Elbląskiej.
      
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Czy to nie do byłego dyrektora, a obecnego naczelnego zwrot? " . .. Sprawą tą zajmował się Departament Kominikacji Społecznej, który, jak się okazało, popełnił wiele błędów. Lokalizacje wskazane przez urzędników dotyczyły pasa drogowego znajdującego się na terenie niezabudowanym, a zgodnie z prawem w takich miejscach nie można stawiać billboardów i witaczy – mówiła Monika Borzdyńska, . .. "
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  urnochód(2014-05-27)
 • a witacze paskudne!
 • Kiedy ludzie sprawujący władzę w Naszym mieście wyglądają, że pożal się Boże, to niech chociaż " Witacze " wyglądają dostojnie. Wstyd mniejszy.
 • wygląda jak " witacz" stacji paliw
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  5
  genowefa(2014-05-27)
 • Jak w Mamonowie, to może i w Świecku albo Dorohusku można postawić.
 • Mogę pokusić się o przewidzenie całej reszty komentarzy, więc proponuję, żeby zamiast nich postawić jeden wielki Pomnik Skwaśniałego Elblążanina. Nic Wam k. .. wa nie pasuje! A witacze ładne i tyle! :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  6
  Pi€karczyk(2014-05-27)
 • ładne! ale mieliśmy zamienić " Elbląg żegna" na " Elbląg zaprasza ponownie" , było by bardzo dobre!
 • " Witacze " powinien wymyślić plastyk miejski. Bo w końcu po co On jest. A po drugie, nie było nikogo w mieście, kto potrafiłby wykonać byle " witacz " ? Tylko Białystok to potrafi ?
 • ten znak wskazuje Elbląg jako " jedną wielką stację benzynową" to by się nawet zgadzało, skoro jest tu taka przepompownia paliwa z Rosji :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  2
  moim_zdaniem(2014-05-27)
 • i dlaczego elblag. eu a nie elblag. pl ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  1
  raf303(2014-05-27)
 • Projekt mi się podoba, ale adres internetowy powinien być elblag. pl. Domeny eu zostały według mnie wymyślone w celu wyciągnięcia dodatkowej kasy. Nie spotkałem się jeszcze, aby jakaś zachodnia firma, czy organizacja używała domeny eu. Dobrze, że nikt nie wpadł na pomysł umieszczenia na witaczu tego kretyńskiego ślimaka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  unimac(2014-05-27)
 • Czemu władze miasta wraz likwidatorem Wilkiem nie zrobia sondazu i mieszkancy z kilku projektów nie wybiara witaczy tylko te darmozjady
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  1
  MieszkanieEga(2014-05-27)
Reklama