UWAGA!

Pożar domu przy Marymonckiej

 • A moim
  zdaniem
 • Zobacz 6
  komentarzy
 • Zobacz
  fotoreportaż
 • Zobacz lokalizację
  zdarzenia na planie
 • Zamknij
  Wpisy w kategorii Pożary i podpalenia
  Proszę czekaćCzekaj
 • Wersja
  do druku
 • Podaj
  dalej
2014-08-17
11:09
 
Elbląg, Pożar domu przy Marymonckiej
fot. Witold Sadowski

Strażacy z dwóch elbląskich jednostek ratowniczo-gaśniczych walczyli z pożarem, który wybuchł dziś (17 sierpnia) około godz. 10 w jednym z domów mieszkalnych przy ul. Marymonckiej. Dwie starsze osoby mieszkające w budynku zostały ewakuowane przez sąsiadów jeszcze przed przybyciem ratowników. W związku ze zbyt niskim ciśnieniem wody w okolicznych hydrantach na miejsce pożaru wysłano również strażacką cysternę. Zobacz zdjęcia.

- O godz. 10.06 otrzymaliśmy zgłoszenie, że przy ul. Marymonckiej pali się budynek mieszkalny - mówi dowodzący akcją ratowniczo-gaśniczą asp. sztab. Krzysztof Jakimowicz z JRG1. I dodaje: - Na miejsce pożaru zostały natychmiast zadysponowane trzy zastępy z JRG1, w tym drabinę, oraz dwa z JRG2. Po dojeździe okazało się, że pożarem objęty jest parter budynku oraz częściowo poddasze i dach. Przystąpiliśmy do gaszenia podając trzy prądy wody gaśniczej w natarciu. Po ugaszeniu pożaru przystąpiliśmy do działań dogaszających, głównie na poddaszu - kończy elbląski strażak.
       Z budynku, jeszcze przed przybyciem strażaków, ewakuowane zostały mieszkające w nim dwie starsze osoby o ograniczonej możliwości poruszania się. Po przyjeździe karetki pogotowia ratunkowego zostały przekazane pod opiekę służb medycznych.
       Strażacy borykali się również z problemem zbyt niskiego ciśnienia wody w okolicznych hydrantach. W związku z tym do pożaru zadysponowano z JRG1 cysternę, która dowiozła około 20 tys. litrów wody. Na miejsce oprócz strażaków i pogotowia ratunkowego wezwano również policję i pogotowie energetyczne. Policyjne postępowanie wyjaśni przyczyny i okoliczności tego pożaru.
      
      
Witold Sadowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama