[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pożar lasu w okolicy Lipowiny

 
Elbląg, Pożar lasu w okolicy Lipowiny
fot. mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek

We wtorek, 23 kwietnia około godz. 16 strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie zostali wezwani do ugaszenia pożaru obszaru leśnego w pobliżu miejscowości Lipowina w gm. Braniewo.

Na teren pożaru jako pierwsi dotarli strażacy ochotnicy z jednostki OSP Lipowina, którzy po ocenie sytuacji potwierdzili pożar obszaru leśnego. Służba dyżurna SKKP w Braniewie niezwłocznie na teren pożaru skierowała dodatkowe zasoby ratownicze z terenu miasta i gminy Braniewo, gminy Płoskini i miasta Pieniężna.
       Po przeprowadzonym rozpoznaniu okazało się, że ogniem objęty jest drzewostan, młodnik oraz wyrąb na obszarze leśnym. Silny wiatr powodował gwałtowny rozwój pożaru, który obejmował kolejne drzewa, krzaki, korzenie i karcze. Zmienne warunki, trudny teren prowadzonej akcji oraz silne zadymienie utrudniały skutecznie działania ratownicze dla obecnym na miejscu pożaru strażaków. Działania gaśnicze strażacy prowadzili na dwóch odcinkach bojowych ograniczając ogień przed pochłanianiem kolejnych drzew. Woda do celów gaśniczych dowożona była z wykorzystaniem pojazdów pożarniczych z pobliskiej miejscowości Lipowina. Na miejscu pożaru przybyli również pracownicy Nadleśnictwa Zaporowo, którzy wspierali strażaków wykorzystując ciężki sprzęt leśny. Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie wspierani przez ochotników prowadzili działania gaśnicze na palącym się obszarze leśnym przez blisko cztery godziny. Teren objęty działaniami gaśniczymi został sprawdzony, zarzewia ognia dogaszone a pogorzelisko do godzin porannych było dozorowane. Na miejsce pożaru skierowano łącznie 13 pojazdów i ponad 40 strażaków.
      
mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama