UWAGA!

Pożar na Dojazdowej

 • A moim
  zdaniem
 • Zobacz 3
  komentarze
 • Zobacz
  fotoreportaż
 • Zobacz lokalizację
  zdarzenia na planie
 • Zamknij
  Wpisy w kategorii Pożary i podpalenia
  Proszę czekaćCzekaj
 • Wersja
  do druku
 • Podaj
  dalej
 Elbląg, Pożar na Dojazdowej
fot. WS

Dziś (16 grudnia) około godz. 18 w jednym z budynków przy ul. Dojazdowej wybuchł pożar. Do akcji gaśniczej dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania PSP w Elblągu wysłał 6 wozów ratowniczo- gaśniczych. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Zobacz więcej zdjęć.

- Tuż po godz. 18 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze budynku administracyjnego przy ul. Dojazdowej - mówi zastępca dowódcy JRG1 w Elblągu, mł. bryg. Krzysztof Bogusławski dodając: - Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastaliśmy widoczne płomienie wydobywające się spod poszycia dachu. Działania strażaków polegały na rozstawieniu drabiny i podnośnika oraz podaniu dwóch strumieni wody bezpośrednio na dach. Jedna rota prowadziła działania od wewnątrz budynku, w klatce schodowej, gdzie strażacy dotarli i ugasili źródło pożaru zlokalizowane w części międzystropowej w rejonie komina. Prawdopodobną przyczyną wybuchu pożaru było nieprawidłowe wykonanie instalacji grzewczej na paliwo stałe. Przewód spalinowy przebiegający przez konstrukcję dolną dachu spowodował zapalenie poszycia dachowego - kończy mł. bryg. Krzysztof Bogusławski.
      

 


       W ponad dwugodzinnej akcji gaszenia pożaru brały udział po dwa zastępy straży pożarnej z JRG1 i JRG2 oraz drabina i podnośnik z JRG1. Przybyli na miejsce zdarzenia pracownicy pogotowia energetycznego odłączyli od budynku zasilanie. Rejon pożaru zabezpieczali funkcjonariusze policji. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń.
      
      

Witold Sadowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Nowy budynek i takie szopki? No cóż. .albo tanim kosztem, albo "fachoFcy", których dzisiaj pełno. Jeden na drugiego psioczy że skopał robotę, a sam nie jest lepszy. Ciężko dzisiaj o dobrych fachowców. Wszystko na szybko, na tanio, na akord, na "Będzie Pan zadowolony".
 • Szanowni właściciele budynków ! zanim rozpalicie w piecach, kominkach, kozach sprawdzić by wypadało czy przewód odprowadzajacy spaliny jest właściwie izolowany od palnych elemętów konstrukcji. Po co remontować dach ! Róbcie remonty zgodnie ze sztuką budowlaną i warunkami technicznymi z uwzglednieniem zasad izolacji przeciwpozarowych a nie będziecie musieli w mroźne grudniowe wieczory oglądać gwiazd na niebie !
 • heeee a ja myslalem ze MIETEK poszedl Z dymem:P ale to za nowe budynki he he
Reklama