UWAGA!

Pożar stacji: Są przyczyny

Elbląg, Fotka nadesłana przez panią Alinę Zając, KMP w Elblągu
Fotka nadesłana przez panią Alinę Zając, KMP w Elblągu

Użycie otwartego ognia w strefie zagrożenia wybuchem do rozmrożenia instalacji było prawdopodobną przyczyną pożaru zbiornika z gazem na stacji benzynowej przy ul. Królewieckiej w Elblągu.

- W takim kierunku najprawdopodobniej pójdzie dochodzenie policji – informuje Ryszard Baran, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.
     Strażacy na miejscu zdarzenia znaleźli elektryczne urządzenie do rozmrażania zaworów. Poza tym z powodów technicznych stacja benzynowa była ostatnio nieczynna przez dwa dni.
     Chociaż ogień ugaszono, straty w pożarze są dopiero szacowane. Wiadomo, że w zbiorniku przechowywano około 5 tys. litrów gazu, zniszczeniu uległ sam zbiornik, dystrybutor i armatura oraz zaparkowany w pobliży samochód - bus.
     - Zagrożenie wybuchem było znaczne – ocenia Ryszard Baran.
     Na szczęście nie było ofiar ani wśród pracowników stacji benzynowej, ani wśród przechodniów. W akcji gaszeniu pożaru uczestniczyło 6 zastępów strażackich, na miejsce przybył też komendant elbląskiej straży i jego zastępca (łacznie w akcji brało udział około 35 strażaków).
     W tej chwili na stacji benzynowej pozostał dla zabezpieczenia terenu jeden zastęp straży.
     
     
     Zobacz także: "Pożar na stacji benzynowej"
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Facet rozgrzewał zamarznięty zawór zbiornika z gazem. Gostek powinien być skierowany na badania psychiatryczne i leczony. Jego wyobraźnia nie sięga dalej niż do czubków jego włosów.
 • BUBA - raczej był łysy... a na to info ktoś powie: na onecie mówili o tym już godzinę temu +_-
 • Na Onecie o przyczynach tego pożaru było już o 7.00 rano, a w PAP-ie mieli to wczoraj. Pozdrawiam wszystkich na maxa nudzących się.
 • ??? - jak widać, Ty jesteś robiącySeJajaNaMaxa... my jesteśmy "pytający się"
 • rwel, a Ty na onecie nie rób obciachu i nie pytaj o jaką stację benzynową chodzi- chyba że jestes elblążaninem z przypadku:-)
 • rwel - Przeczytałem kilka komentarzy do poprzedniego tekstu i... poszedłem z prądem. A kontynuując wątek: dzisiaj na pewno będzie o Elblągu w CNN. Swoją drogą to musiał być odważny gość, żeby tak podejść z otwartym ogniem do tego zbiornika (albo tępy debil bez wyobraźni).
 • xyt - toć odpowiedziałem Ci tam, że przez pierwsze pół godziny mieli tekst z info o "stacji na Królewieckiej" (przy której są trzy). Ty naprawdę nie kumasz, że portale mogą zmieniać treść info i to robią? Pytający - raczej to drugie (w nawiasie). Mocnom ciekaw "ustaleń ekspertów Straży Pożarnej co do przyczyny wybuchu pożaru" i... wniosków.
 • Szkoda, że nikt przytomny nie zauważył iż teren bardzo czujnie zabezpieczała elbląska milicja. Szkoda też, że nie ściągnito tych mocnych z Olsztyna! Ilu było tych milicjantów - naliczyłem 43!
 • widziałem jak klient rozmrażał dystrybutor dmuchawą na butlę gazową
 • chciałem sie dowiedzieć czy portel płaci wynagrodzenie za zamieszczane przez czytelników zdjęcia ? i czy pani A.Zając z KMP dostała jakąś kasę za fotkę ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  maniek(2004-01-07)
 • To w Elblag się milicja uchowała jeszcze ? (2 posty wyżej)
 • do mańka: A. Zając nie dostała nic za tą fotkę, bo przesłała ją na konkurs "Fotka miesiąca stycznia" :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nie podszywacz(2004-01-07)
Reklama