UWAGA!

Pożegnanie z mundurem

 
Elbląg, Uroczystość zakończyła wspólna fotografia
Uroczystość zakończyła wspólna fotografia (fot. st. chor. Sławomir Tessar)

Dzień 24 stycznia był ostatnim dniem służby w szeregach 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej dla 9 oficerów Dowództwa Dywizji, w tym dla zastępcy dowódcy Dywizji gen. bryg. Krzysztofa Makowskiego.

Dziś z mundurem pożegnali się: gen. bryg. Krzysztof Makowski, zastępca Dowódcy 16 PDZ; płk Janusz Trzpis, szef szkolenia Dywizji;
       ppłk Józef Sorbian, szef Wydziału G – 4 Dywizji; mjr Arkadiusz Szymański, szef sekcji Wydziału G – 4; mjr Tomasz Palkowski, szef Sekcji Oficerów i Tłumaczy Wydziału G – 3 Dywizji; mjr Tadeusz Budzich, szef Sekcji Uzupełnień Wydziału G – 1 Dywizji; mjr Marek Zabroń, szef Sekcji WF i Sportu Dywizji; mjr Jacek Klamka, specjalista Wydziału Wychowawczego Dywizji; mjr Stefan Zwolak, specjalista Dowództwa Dywizji.
       W trakcie uroczystej zbiórki w Sali Tradycji 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, w której udział wzięli, Dowództwo, Sztab, pracownicy wojska, Dowódcy jednostek wojskowych 16 Dywizji, Szefowie i Komendanci instytucji wojskowych, zaproszeni goście oraz rodziny, przyjaciele i koledzy rozstających się z mundurem, Dowódca 16 PDZ, gen. dyw. Janusz Bronowicz bardzo wysoko ocenił dotychczasową współpracę, realizację zadań służbowych oraz wielki zasób wiedzy na dotychczas zajmowanych stanowiskach przez żegnanych oficerów. To samo zdanie wyrazili, żegnający swoich podwładnych, bezpośredni przełożeni.
       Zarówno Dowódca Dywizji jak i wszyscy obecni na uroczystości przekazali także życzenia wielu sukcesów i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i w nowych warunkach – już jako cywilom.
       W swoich wystąpieniach żegnający się z mundurem oficerowie dziękowali zarówno Dowództwu jak i podwładnym i kolegom za wzorowe realizowanie zadań, atmosferę pracy i służby oraz wszelką pomoc, na którą zawsze mogli liczyć.
       Uroczystość zakończyła wspólna fotografia.
      
mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Teraz to juz Ebowo zginie w ferworze walk :-(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Darecki ESR(2013-01-25)
 • No to teraz po 12000 emeryturki :)
 • całe życie się nie napracowali pewnie otrzymują już sowite emerytury po co drażnicie takimi tekstami elblążan, a w Elblągu szara rzeczywistość bieda i bezrobocie mam nadzieję że po referendum wywalą nieudolnie rządzących
 • Mogłeś iśc i rbobić co oni. Teraz nie narzekaj
 • To teraz dać im 1500 emerytury
 • dziwią mnie wpisy moim zdaniem internautów nie mających pojęcia o służbie wojskowej. sam jestem byłym żołnierzem zawodowym. służyłem w kbw olsztyn, 1 warszawski pułk czołgów, sztab dywizji, szkoła nalazków. byłem na dziesiątkach poligonów w orzyszu i w drawsku. jest to ciężka służba ale dla takich jak przeciętny obywatel by mógł spać spokojnie jest to nic nie robienie. to czysta paranoja, że porównuje się to do władzy cywilnej a co to ma wspólnego z wojskiem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  golasik(2013-01-25)
 • Wysokie emeryturki to standard a następnego dnia po zdjęciu munduru przygotowane biureczko w tej samej jednostce z etatem i niezłą pensja dla pracownika cywilnego i to też standard. Kiedy ktoś robi porządek z tymi układami i układzikami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bolek W.(2013-01-25)
 • ja w zasadniczej służbie wojskowej spotkałem się z wieloma patologiami w tym z pijaństwem i złodziejstwem na czele ponadto dowództwo nie chcąc mieć pracy powierzało opiekę nad młodymi starszym służbą przymykając jednocześnie oko na falę i gnębienie młodych żołnierzy - jak takie coś nazywa się wojskiem to sory!
 • "Wojsko po to jest aby być, gdy coś będzie! Serdecznie pozdawiam przyjaciela od Zmechu po dzis gen, bryg, Krzysia. Witaj w gronie emerytów. Zdzisław
 • Brak plebana na zdjęciu. .. .. co się stało?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kapral(2013-01-27)
 • do golasik sam odsłużyłem swoje i widziałem za co bierzecie pieniądze!!! zamknij więc mo. dę a najlepiej zerwij umowę z dostawcą internetu paj. .cu!!!!! i nie komentuj jaki ty fajny jesteś. Wasza służba polegała na siedzeniu na lapku i klikaniu z k. .. .. mi np lotnicza czy mazurska. Z tym swoim sprzętem to możecie ruskim buty najwyżej lizać. Siedzi taka k. .. .pół roku na zwolnieniu lekarskim i wpada po kasę za zaległy urlop czy na nowy zakurzony mundurek i to wszystko z pieniędzy podatników! Długo by pisać o tych obrońcach kraju. .. Szacunek dla tych co byli, są na misji! Oni zasługują na szacunek i pieniądze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pozdrawiam was ciule(2013-01-27)
 • Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej składają się z czterech wyżej wymienionych rodzajów: - Wojsk lądowych liczących ok. 60 tys. żołnierzy. - Sił powietrznych liczących ok. 25,4 tys. żołnierzy. - Marynarki wojennej liczącej ok. 10,1 tys. żołnierzy. - Sił specjalnych liczących ok. 2,1 tys. żołnierzy. Przy czym jeśli chodzi o same jednostki bojowe bez całej otoczki sztabowo-administracyjnej liczebność sił zbrojnych wygląda tak: - Wojsk lądowe liczące ok. 45,8 tys. żołnierzy. - Sił powietrzne liczące ok. 16,5 tys. żołnierzy. - Marynarka wojenna licząca ok. 8 tys. żołnierzy. - Siły specjalne liczące ok. 2 tys. żołnierzy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Uszatek z PO(2013-01-27)
Reklama