UWAGA!

Pożegnanie

Elbląg, Pożegnanie
fot. A.Jarzębska

Dziś (29 marca) rodzina, znajomi, przyjaciele i współpracownicy pożegnają zmarłą Krystynę Szostak. O godz. 10 w kościele pw Wszystkich Świętych przy ul. Agrykola w Elblągu rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe. My publikujemy wspomnienie o zmarłej - wspomina Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Poznaliśmy się z Panią Krystyną Szostak na stopie zawodowej, ale była to jedna z najcieplejszych, najbardziej otwartych i życzliwych osób, jakie zdarzyło mi się poznać…
       Pamiętam, kiedy w czerwcu 2007 roku Pani Krystyna Szostak odchodziła na emeryturę po przeszło czterdziestu lat pracy pedagogicznej, w tym szesnastu lat kierowania Elbląskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli.
       Pamiętam spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim, które było pełne wzruszeń, lecz nie smutku. Pani Krystyna poza pracą zawodową miała swoje pasje, artystyczne inspiracje, plany na życie, perspektywę życia w Bieszczadach i mnóstwo serdecznych przyjaciół wokół siebie. Przez całe życie związana z Warmią i Mazurami, wyjechała, zapewne była szczęśliwa i spełniona, lecz Jej serce zostało tutaj. I teraz powraca. W smutnych okolicznościach…
       Nie sposób wyrazić najwyższego uznania i szacunku dla Jej czynów na przestrzeni lat. Nie sposób wyrazić podziwu dla Jej talentu artystycznego, który w zespoleniu z ogromnym ciepłem tworzyło wspaniałą postać, bliską wszystkim, którzy mieli szansę być w Jej pobliżu. Tym talentem, ciepłem, energią i pomysłowością obdarowywała nas, ludzi wokół.
       Pani Krystyno, będzie nam Pani bardzo brakować, ale pamięć o Pani pozostanie w nas na zawsze…
      
       Człowiek nie jest tylko sprawcą swych czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą samego siebie” – Jan Paweł II.
      
                                                                                                                                                                                      Jacek Protas
      
      
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama