UWAGA!

Pracy było dużo

Prokuratura Okręgowa w Elblągu podsumowała prace podległych sobie prokuratur rejonowych w roku 2006. Okazało się, że prokuratorzy pracują ciężko, ale skutecznie.

W okręgu elbląskim działa siedem prokuratur rejonowych: w Braniewie, Działdowie, Elblągu, Iławie, Nowym Mieście Lubawskim, Ostródzie i Morągu. W ubiegłym roku wpłynęło do nich 19 138 spraw, czyli o 362 sprawy mniej niż w roku 2005. W tym samym czasie do Prokuratury Okręgowej wpłynęło 31 spraw. Średnio jeden prokurator zajmował się ponad 30 sprawami miesięcznie.
     - To duże obciążenie - mówi Maria Bąk, zastępca Prokuratora Okręgowego w Elblągu i jednocześnie rzecznik prasowy elbląskiej prokuratury. - Prokuratorzy wykazali się ogromnym zaangażowaniem w swoją pracę. O ich sukcesach świadczą wskaźniki przedstawiające skuteczność ścigania, skierowania aktów oskarżenia oraz liczba skazań.
     Prokuratury okręgu elbląskiego skierowały do sądów 7 233 akty oskarżenia przeciwko 8 724 osobom, 97 wniosków o warunkowe umorzenie postępowania karnego przeciwko 112 osobom oraz 19 wniosków o umorzenie postępowania karnego przeciwko osobom ze względu na schorzenia psychiczne.
     - Wskaźnik spraw zakończonych skierowaniem aktu oskarżenia w okręgu elbląskim wynosi 41,8 proc. - mówi Maria Bąk. - Jest on najwyższy w całej apelacji gdańskiej. Mało tego - utrzymuje się na tym poziomie od lat. Ponadto prokuratury rejonowe mogą pochwalić się także jednym z najwyższych wskaźników skuteczności ścigania osób - wynosi on 86,4 proc.
     W roku 2006 prokuratury rejonowe okręgu elbląskiego skierowały 4 267 wniosków o skazanie bez przeprowadzenia rozprawy wobec 4 717 oskarżonych - co stanowi 59,1 proc. spraw zakończonych aktami oskarżenia. Chodzi tu o przypadki, gdy oskarżony poddał się dobrowolnie karze.
     Ogółem w prokuraturach rejonowych oraz w Prokuraturze Okręgowej w Elblągu umorzono 4 760 spraw w związku z niewykryciem sprawców przestępstw, co stanowiło 24,8 proc. ogółu spraw załatwionych.
     - To z kolei najniższy wskaźnik w apelacji gdańskiej - cieszy się prokurator Bąk.
     W ubiegłym roku w okręgu elbląskim prokuratorzy wydali 764 postanowienia o zabezpieczeniu majątkowym, tj. o 432 więcej niż w roku 2005. Łączna wartość zabezpieczonego mienia to 1 mln 533 tys. 391 zł (to więcej w porównaniu z rokiem 2005 o 735 tys. 355 zł).
     - Podsumowując, prokuratury okręgu elbląskiego zrealizowały w ubiegłym roku ustawowe oraz zaplanowane zadania - mówi Maria Bąk. - Cieszy stale utrzymujący się wysoki wskaźnik skuteczności ścigania. Skutkiem tego jest także większa ilość wokand sądowych i udziału w nich prokuratora.
     Relacja Marty Hajkowicz:
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Taa... potrafia sie chwalic statystykami i to wszystko. Na tym ich praca polega... 30 spraw miesiecznie... czyli wychodzi 1,5 sprawy dziennie, przy zalozeniu ze prokurator pracuje 5 dni w tygodniu, 4 tygodnie w miesiacu... Straszne obciazenie... zeby tylko biedni prokuratorzy sie nie przedzwigali. Smiech na sali...i jeszcze te bzdurne tytuly na portelu "Pracy bylo duzo...". Reszta bez komentarza... :]
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Anonymouse User(2007-03-16)
 • Dzisiaj 16.03.07r. o 16.20 w POLSASIE (INTERWENCJA) więcej o śmierci TOMASZA KASPRZAKA !!!!!
 • ludzie wiedza jak wy "ciężko" pracujecie, więc proszę się ośmieszać takimi tekstami. Miałem do czynienia z prokuraturą rejonową i przykładami na temat waszej niekompetencji, lenistwa, ignoracji dla człowieka i jego sprawy, czy nawet wręcz chamstwa, mógłbym sypać jak z rękawa, ale nie czas i nie miejsce na to
 • Ciekawe czy a jeżeli tak to jak opiszecie wypowiedż prokurator Rudzńskiej w spr.śmierci TOMASZA KASPRZAKA w programie INTERWENCJA (Polsat)z dn 16.03.07r. To ma być obraz przepracowanej prokuratury ? TOTALNE DNO !!!!! BABA SIĘ OŚMIESZYŁA dała niezłe świadectwo głupoty, arogancji oraz niekompetencji (skasujecie to)
Reklama