UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Prezydent dostał absolutorium

 
Elbląg, Od lewej: wiceprezydent Janusz Hajdukowski, prezydent Jerzy Wilk i wiceprezydent Marek Pruszak
Od lewej: wiceprezydent Janusz Hajdukowski, prezydent Jerzy Wilk i wiceprezydent Marek Pruszak (fot. Anna Dembińska)

Radni podczas czwartkowej sesji zatwierdzili sprawozdanie prezydenta z wykonania budżetu za 2013 rok. Budżetu, który był realizowany przez poprzedniego i obecnego prezydenta, a także komisarza wyborczego. Za absolutorium głosowało 15 radnych, jeden był przeciw, 9 wstrzymało się od głosu.

Budżet Elbląga za 2013 rok zamknął się kwotą 653 milionów złotych, ale tylko 230 milionów do dochody własne miasta, m.in. z podatku PIT, podatku od nieruchomości, sprzedaży majątku i z opłat lokalnych. Resztę stanowiły m.in. dotacje i subwencje z budżetu państwa oraz przychody z emisji obligacji. Zadłużenie miasta przez 2013 rok wzrosło z 230 do 300 milionów złotych. Budżet realizowali poprzedni prezydent Grzegorz Nowaczyk, komisarz wyborczy Marek Bojarski i prezydent Jerzy Wilk. O tym wszystkim mówili dzisiaj radni podczas dyskusji nad absolutorium. "Za" głosowali wszyscy radni PiS i Komitetu Wyborców Witolda Wróblewskiego, a także Antoni Czyżyk z PO i Sławomir Kula z SLD. "Przeciw" była Maria Kosecka z PO, a od głosu wstrzymali się pozostali radni PO i SLD.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama