UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
 • Ciekawym jak się czuje pan Tołwiński, kiedy po raz kolejny jego ulubiona formacja wystawia go do wiatru. Czy przy kolejnych wyborach znów wystartuje z szyldem platformy czy KO! Moje poparcie ma jeśli się od nich definitywnie odetnie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  8
  wfmen(2020-05-22)
 • @wfmen - Pan Tołwiński znalazł Sobie łakomy kąsek. .. Bo akurat przypadkiem ma bardzo duża styczność z oświatą. .. więc to Mu daje duże pole do popisu. .. i tak zbiera pracowników obsługi. .. Ale jak robiono CUW w Elblągu, który jest tragicznym rozwiązaniem, to nie wyprowadzał pracowników administracji na ulice. .. Bo to przecież kiepski temat. .. tam się gwiazdki nie zarobi. .. Teraz znalazł temat, to się nim wyciera. .. ot zwykły populizm. .. Bo jestem ciekaw czy gdyby był na miejscu obecnego włodarza, to Sobie by obcial? Czy zredukowalby liczbę urzędników? Obcial im pensje? Itd. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  10
  Cogitans(2020-05-22)
 • @Cogitans - Pan Tołwiński już się odciął. I nie on jest populistą. CUW to fatalne rozwiązanie, ale jakoś dyrektorzy szkół nie protestowali. Ich miał wyciągać na ulicę? Ale komedia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  2
  mieszkam(2020-05-23)
 • @mieszkam - A co mogli dyrektorzy szkół zrobić? Zapadła decyzja i na tym się skończyło. Teraz jest taka sama sytuacja. .zapadła decyzja o "standaryzacji"i co może dyrektor? Ale. .. są tacy, co szukają poklasku. .. Bo temat dość chodliwy. .. co tu nie powiedzieć. .. obsługa to jednak najmniej zarabiająca grupa pracowników oświaty. .. choć. .. można jeszcze wskazać nauczycieli stażystów, których pensja jest w granicach 2600 zł miesięcznie brutto. .. a od nich się wymaga wykształcenia wyższego. .. od pracownika obsługi jedynie średniego. .. a jeden i drugi pracownik dostaje 2600zl brutto miesięcznie. .. przy czym. .. w przypadku pracownika obsługi z co najmniej 20 letnim stażem, nauczyciel stażysta zarabia tyle co kot napłakał. .. nauczyciel przedszkola ma 25h tzw. tablicowych. .. reszta to jego indywidualna praca w domu. .. na radach. .. szkoleniach. .. itd. .. odpowiedzialność tego nauczyciela to nawet kryminał w sytuacji, gdy dziecku się cokolwiek stanie pod jego opieką. .. odpowiedzialność pracownika obsługi. .. zero. .. coś tu chyba nie gra. .. ? Ale to już raczej zarzut pod adresem państwa, które populistycznie podniosło minimalną. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  Cogitans(2020-05-23)
 • @wfmen - A gdyby się nie "dopisał"to i by radnym nie został. Czy pan Tołwiński lubi działać sam czy w kolektywie? A jak się dostał do RM, to i "podziękował". Taki urok tegoż pana jest?
 • @mieszkam - A to dobre, nie jest populistą. Czyli z nim nie gadałeś?
 • @Cogitans - Administracja dostała informacje, że otrzyma podwyżki ale -niestety. Standaryzacja? W 2010 w wyniku "Nieorozumienie":(sprzedano pracowników samorządowych-okpiono)włączono pracownikom samorządowym premie do zasadniczej. Wówczas ustalono standard: 1000 m2 dla sprzątaczki. Idzisiaj przy ustalaniu tzw "standaryzacji"pracownicy obsługi tymi cięciami nie zostali objęci. Objęci zostali pracownicy, którym zgodnie z trójstronnym "nieporozumieniem"nie przypisano metrów kwadratowych do sprzątania. Przeprowadziliście wśród konserwatorów, szatniarzy oraz woźnych. Jak można zdalnie decydować o tym, jaki pracownik jest niezbędny, jak można decydować o tym skoro np. w tej grupie są osoby w tzw. okresie ochronnym? Podobno, żeby było jeszcze tragiczniej UM, w momencie gdy zorientował się w sytuacji wypowiedział Nierozumienie Trójstronne z 2010- jednostronnie. Można tak? To nie jest kolejne łamanie prawa?Jak chcieliście uzyskać oszczędności kosztem pracowników samorządowych to Porozumienie ze związkami było potrzebne tak? UM i Związki już wówczas nieźle się tej grupie "przysłużyły". Dzisiaj jednostronnie wypowiadacie Nieporozumienie z 2010.Jaka jest postawa Związków Zawodowych-pytam? To zdesperowani ludzie poprosili Pana Tołwińskiego o pomoc, bo postawiono ich pod ścianą, bo są najuboższa grupą a ponoszą koszty waszego "pomysła".
Reklama