UWAGA!

Prezydent RP wyróżnił Oddział ŻW w Elblągu

 Elbląg, Prezydent RP wyróżnił Oddział ŻW w Elblągu
fot. Sylwia Guzowska

2 maja br. był szczególnym dniem dla żołnierzy Oddziału ŻW w Elblągu. W piątek komendant elbląskiego oddziału ŻW płk Sławomir Urbański odebrał z rąk prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego wyróżnienie - flagę państwową RP.

W tym dniu na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego w Warszawie nastąpiło uroczyste wręczenie flagi państwowej RP dla 10 wyróżniających się jednostek i instytucji wojskowych. W tak zacnym gronie znalazł się również Oddział ŻW w Elblągu. Powyższe wyróżnienie dla Oddziału ŻW w Elblągu zostało przyznane za wzorową realizację zadań związanych z zapewnieniem przestrzegania dyscypliny wojskowej oraz porządku publicznego na terenie jednostek wojskowych i w miejscach ogólnodostępnych. Ponadto właściwe działanie żołnierzy elbląskiego oddziału ŻW zostało zauważone w związku ze zwalczaniem skutków klęsk żywiołowych oraz uczestniczeniem w akcjach poszukiwawczych, ratowniczych i humanitarnych. Przyznanie flagi państwowej dla elbląskiego oddziału ŻW jest kolejnym wyróżnieniem, które otrzymała nasza jednostka od najwyższych władz. W 2013 roku minister obrony narodowej wyróżnił oddział za szczególne osiągnięcia w wykonywaniu zadań ochronnych na terenie kraju i poza granicami państwa, wpisaniem nazwy i osiągnięć do Księgi Honorowej Wojska Polskiego.
       W uroczystości oprócz prezydenta RP Bronisława Komorowskiego uczestniczył minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak oraz komendant główny ŻW gen. dyw. dr Mirosław Rozmus, który pogratulował otrzymanego wyróżnienia żołnierzom elbląskiego oddziału ŻW.
      
st. chor. sztab. Paweł Kowalski

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • że za co ? " za wzorową realizację zadań związanych z zapewnieniem przestrzegania dyscypliny wojskowej oraz porządku publicznego na terenie jednostek wojskowych i w miejscach ogólnodostępnych" przecież teraz jest służba ZAWODOWA i żołnierze traktują służbę jak swoją pracę NASTĄPIŁA jakaś POMYŁKA to jest zwykła ŻENADA śmiechu warte!
Reklama