UWAGA!

Problem z nowymi biletami

Pod koniec grudnia Rada Miejska w Elblągu uchwaliła podwyżkę cen biletów na autobusy i tramwaje. Podwyżka weszła w życie 1 stycznia, tymczasem w wielu kioskach wciąż sprzedawane są bilety po starej cenie.

Lechosław Bartosik, dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu, wyjaśnia:
     - Druk nowych biletów zaczęliśmy jeszcze przed uchwałą radnych i te, kupione bezpośrednio u nas, mają już aktualną cenę. Wielu kioskarzy kupuje je jednak w hurtowniach, które nie zdążyły się jeszcze zaopatrzyć w obowiązujące od 1 stycznia bilety.
     Co jednak, jeśli kontroler zatrzyma pasażera z biletem o nieaktualnym nominale?
     - Wszystkich kontrolerów uczuliłem, by przez najbliższe dwa tygodnie byli wyrozumiali dla pasażerów, którzy skasują bilet o nominale sprzed podwyżki cen.
     Przypominamy, aktualne ceny biletów to: 1.60 zł (bilet normalny) i 80 groszy (ulgowy).
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • to bez sensu! Jak można podwyżać ceny biletów , skoro i tak są już one wystarczająco wysokie Takie bezrobocie, ludzie nie maja pieniędzy na dojazdy, bo kosztują one nawet do 40% płacy... Ludzie pomyślcie trochę! A autobusy, jak śmierdziały, tak śmierdzą, na godzinę 7:00 rano do pracy w autobusach nie ma miejsca, ''17'' i ''8'' zatłoczone, trzeba chodzić na pieszo w takie zawieruchy! Najpierw trzebaby pomyśleć o pasażerach, a dopiero potem na podwyżki! Wypłaty jakoś nie są podwyższane z roku na rok, tylko wszystko inne drozeje!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Oriana Marietta Roma(2002-01-02)
 • Do billetów po 1,50 zł powinny być dodruki po 10 gr i nie byłoby problemu, a tak, to albo moja buźka się spodoba kontrolerowi, albo nie. Wyrozumiałość u jednych jest wielka, u innych mniej. Nie tak wcale dawno przeczytałam, że jeśli kogoś pierwszy raz złapią, to może tej kary nie zapłacić, tylko może się skończyć na upomnieniu. Pół roku temu jechałam bez biletu miesięcznego, czego nie byłam świadoma ( został w domu w innej torbie ) i musiałam zgłosić się do biura w celu wyjaśnienia tego faktu oraz zapłacić 7,50 zł za to tylko, że pani popatrzyła na bilet i stwierdziła, że jest OK. Bardzo dużo jak za jedno spojrzenie. Szczególnie zaś byłam wściekła, że biuro przyjmuje interesantów do 12, a ja pracuję ( dziwne, no nie ). Widocznie nikomu nie przyszło do głowy, że w naszym mieście są osoby pracujące. Proszę więc nie mówić o wyrozumiałości, bo ja jej nie widzę. Jeśli jest taki bałagan, to cena powinna być podniesiona od lutego i nie byłoby problemu.
 • Jesteście zdziercami, zachowujecie się gorzej niż ruscy żołnierze po wkroczeniu na ziemie polskie w 1945 roku. Jesteście takimi samymi złodziejami jak oni!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Michał & Marcin(2002-01-02)
 • Czemu nie wprowadzicie biletów czasowych takie jak są w Gdańsku????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Michał & Marcin(2002-01-02)
 • Wiele osob (w tym ja) ma w domu niewykorzystane bilety o "starym" nominale. A bilet te sa przeciez przeciez dowodem zawarcia z ZKM umowy na usluge transportowa, ktorej termin jest NIEOKRESLONY. Zatem w swietle prawa przewoznik nie moze (a przynajmniej nie powinien) zadac oplaty dodatkowej w przypadku okazania biletu sprzed podwyzki. I co na to pan dyrektor?
 • Przesadzacie troche ludzie. Przypomnijcie sobie ile razy podwyższane było paliwo a ceny biletów były stałe. Bilety czasowe najlepszym rozwiązaniem byłby dla ludzi z centrum któży w każdą stronę dojechali by za wartość najmniejszego biletu, a reszta co musiała by jechać powyżej 10 min by przepłacała. a te autobusy - tragedia. Jak by wszystkie były tak jak nowe Volva z ALP'a to by to dopiero można nazwać komunikacją miejską.
 • O podwyżkach pamiętacie. Jednak w wielu sklepach czy kioskach nawet o tej podwyżce nie wiedzą. Ja dowiedziałam się o niej na łamach PortEl-u. Pani w kiosku 31.12.2002 zdziwiła się, że chcę kupić bilet za 1,60zł - bo od jutra podwyżka. Miała tylko bilety za 1,50zł - na szczęście chociaż takie. I co z tego, że przez dwa tygodnie kontroler "nie ma prawa" zatrzymać mnie za brak biletu o nowym nominale? Ciągle przy podwyżkach biletów są problemy, albo biletów nie ma, albo trzeba kasować po cztery na raz - wczoraj pani z kiosku miała tylko ulgowe - dotsałam 4 sztuki: 2 po 75gr i 2 po 5gr. Czy w taka pogodę, jak jest obecnie myślicie państwo, że łatwo jest kasować tyle biletów po kolei? A kontrolerzy potrafią podejść od razu po wejściu do pojazdu - ich nie interesuję, że akurat te bilety kasuję. Życzę pwodzenia we wprowadzaniu podwyżek bez zastanowienia i bez żadnego przygotowania. PS. A swoja drogą zróbcie jeszcze kilka podwyżek - ludzie przestaną jeździć, a zaczną chodzić na piechotę. Wyjdzie to im na zdrowie (ludziom, nie miastu). Teraz już większości ludzi nie stać na kupowanie biletów nawet w starej cenie. Przydałaby się jeszcze tylko jakaś firma przewozowa i biletami za pół ceny - na pewno miałaby niesamowite wzięcie!
 • "pozdrowienia" dla kanarów (znamy ich wszystkich z widzenia jest ich przecież kilku - np ten mały, krępy rudzielec z oczkami jak szczur)- cwaniaczki wpadają da autobusu na przystanku, czowiek nawet nie zdąży ręki do kasownika wyciągnąc a tu już po wszystkim - koles wyciąga bloczek - albo jeszcze lepiej - po cichu do ucha mówi: "to jak ? 30 zł czy mam pisać ?". Cholera mnie bierze, gdy ciągną cały autobus na posterunek policji by wyegzekwować nazwisko od jakiegoś emeryta który zapomniał miesięcznego z domu, a obok siedzą dwie 15-latki w kozakach po uda, które na 100% biletu nie mają - ale wystarczy uśmiech i maja spokój... Gdzie my ŻYJEMY ? A do tego podwyżka biletów, szkoda słów. Autobusy które myte są raz w roku (tylko z wierzchu) na 10 stopniowym mrozie (widziałem wczoraj - parodia - kierowca wychodził przez okno - drzwi mu przymarzły)... z poważaniem:-(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jeżdżący 2x dziennie "9"(2002-01-03)
 • Jestem szczęśliwym mieszkańcem naszego miasta który 3 lata temu{chyba} wykupił bilet miesięczny dla siebie. Takowe bilety posiadały także moja żona i córka .Nie dalej jak 31-12 2001 otrzymaliśmy 3 koperty z pismem z ZKM z informacją o przetwarzaniu danych osobowych.Każda z kopert była z pieczątka o opłacie w wysokości 1PLN. Czy nie można było wsadzić tych pism do jednej koperty i zaoszczędzić w ten sposób.Podobnych rodzin jak moja znam wiele i które otrzymały podobne pisma, więc zamiast podwyższać ceny biletów ktoś odpowiedzialny w ZKM nauczyłby się oszczędzać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elblążanin(2002-01-03)
 • Bilety czasowe w zimę??? Po tym śniegu. O nie !!! jak wracam z pracy to zawsze przed pierwszym skrzyżowaniem autobus stoi tyle czasu, że trzebaby było wykupić cały plik biletów i kasować co parę minut. NIE nie nie. No chyba że skasuję go jak przejadę największe skrzyżowanie, albo będę jeździć w strachu oby do następnego przystanku.
 • a moim zdanie drodzy elblążanie i tak macie taniej niż w innych miastach! Nie narzekajcie więc, że jest drogo!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Przyjezdny(2002-01-03)
 • A moim zdaniem to jest skandal. Nie chodzi o samo podwyższenie cen biletów, choć dla wielu mieszkańców Elbląga są zapewne poważnym obciążeniem budżetów domowych, ale o sposób wprowadzenia tej podwyżki. Obecnie w kioskach ruchu nie ma biletów z dopłatą, bo mają już bilety z podwyższoną ceną (tak było 04.01.2001r. w kioskach "Ruch" przy przystanku na ul. Browarnej i obok sklepu PSS na ul. Wiejskiej)!
Reklama