UWAGA!

Problemy z parkowaniem przy ZUS

 
Elbląg, Utrudnienia spowodowane robotami budowlanymi dają sie we znaki zarówno pracownikom ZUS, jak i interesantom
Utrudnienia spowodowane robotami budowlanymi dają sie we znaki zarówno pracownikom ZUS, jak i interesantom (fot. AD)

Przy Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych powstanie nowy parking dla pracowników i interesantów. Bezpłatny. Będą tu 22 miejsca postojowe, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych. Póki co jednak, panują tu utrudnienia komunikacyjne i parkingiem stała się ulica Odzieżowa.

10 kwietnia zmianie uległa organizacja ruchu w rejonie ulic Teatralna-Osińskiego-Odzieżowa. Rozpoczęły się bowiem roboty budowlane, które zostały podzielone na dwa etapy. W pierwszym wykonany zostanie odcinek drogi od strony ul. Osińskiego wraz z parkingiem. Drugi etap przewiduje wykonanie odcinka drogi od strony ul. Odzieżowej.
       Pracownikom ZUS i interesantom pozostaje uzbroić się w cierpliwość, choć o tę trudno, szczególnie w godzinach porannych, gdy rozpoczyna się walka o miejsce parkingowe. Ulica Odzieżowa obstawiona jest autami. Parking vis a vis Biedronki świeci pustkami, ale i nic w tym dziwnego. Za godzinę parkowania trzeba zapłacić 5 zł (za każdą następną - 2 zł). Bo to teren prywatny.
       ZUS nie chce komentować sytuacji parkingowej i odsyła do Urzędu Miejskiego.
       - Dla pracowników i interesantów budowany jest nowy, bezpłatny parking, na 22 miejsca, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych - informuje Rafał Maliszewski z biura prasowego UM w Elblągu. - Dyrekcja ZUS proponowała zwiększenie tej liczby o 6 miejsc. Ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta.
       Utrudnienia komunikacyjne w pobliżu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mają potrwać do 15 lipca.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • przeciesz przy zus parkuja w wiekszości niepełnosprawni, miejsc dla inwalidów powinno być więcej tak na logikęno ale z tym to nie u wszystkich ok
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  2
  przekup(2014-04-16)
 • Akurat jakiś matematyk tak precyzyjnie wyliczył te 22 miejsca zapewne dla samych pracowników. No może te 2 dla osób uprzywilejowanych. Pusty śmiech ogarnia. A co dalej? Czy tak jak pod Szpitalem tzw. Wojewódzkim w niedalekiej przyszłości zostanie przekwalifikowany na płatny gdyż będzie cały czas przepełniony? ZUS okazuje się być bogatą instytucją wzmocnioną środkami z OFE to mógłby zafundować swoim klientom z których przecież " żyje" naprawdę coś lepszego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  2
  Kaligula(2014-04-16)
 • akurat ja nie odczuwam potrzeby parkowania przy Zusie, ludzie muszą się strasznie nudzić żeby łazić po urzędach zamiast przejść się po parku, albo zjeść obiad w restauracji
 • Problemem nie jest brak parkingu, lecz fakt że jak ostatnio tam zaparkowałem to miły Pan skasował mnie 5 pln za 20 min postoju... Najdroższy parking, najdroższy urząd...Parodia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  4
  petent(2014-04-16)
 • A nie lepiej zaparkować na parkingu Kauflandu i problem z głowy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  ludziemajaproblemy(2014-04-16)
 • Problemem nie jest brak parkingu, lecz fakt że jak ostatnio tam zaparkowałem to miły Pan skasował mnie 5 pln za 20 min postoju... Najdroższy parking, najdroższy urząd...Parodia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  3
  petent(2014-04-16)
 • Jak jeszcze masz siły aby chodzić po parku i kasę na obiad w restauracji to gratuluję. Nadejdzie jednak czas, że trzeba będzie trafić do zus-u lub innego urzedu.
 • no jakoś muszą to zrobić ten parking ! Trudno ludzie niech wysiądą z aut i spacerkiem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  2
  Marzena0125(2014-04-16)
 • A co to sã 22 miejsca, można przecież zabrać troche trawnika (i tak tam stawiają), wyciąć te dwa spruchniałe drzewa i kilka dodatkowych miejsc się znajdzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  klient1(2014-04-16)
 • 22 samochody to zdecydowanie za mało. Nawet dla pracowników ZUS to jest za mało a gdzie jeszcze interesanci !!!!
Reklama