UWAGA!

Profilaktyka i przeciwdziałanie przemocy w rodzinie

 
Elbląg, Profilaktyka i przeciwdziałanie przemocy w rodzinie
fot. nadesłana

Rola pracowników ochrony zdrowia w profilaktyce przemocy w rodzinie - Jaka jest ta rola, i w jaki sposób należy działać dostrzegając symptomy przemocy mówił st. asp. Jarosław Graman z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Jego wystąpienie miało miejsce w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej podczas otwartej konferencji: „Bezpieczna praca pielęgniarki - wymiar fizyczny i psychiczny". Odbyła się ona 16 maja w EUHE przy ul. Lotniczej 2 a jej organizatorem było Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie w Elblągu.
       - Są przypadki, w których to właśnie personel medyczny jest pierwszym, który widzi skutki domowej przemocy – tłumaczy Jarosław Graman. – To właśnie te skutki trzeba umiejętnie rozpoznać, a także odpowiednio zadziałać. To trudne sytuacje, bo może się zdarzyć tak, że ofiara oczekuje tylko pomocy medycznej, a nie chce mówić o swojej sytuacji.
       Konferencja została zaplanowana na 4 godziny. Podczas niej poruszano także inne tematy, jak chociażby te dotyczące sytuacji stresowych dla pielęgniarek pracujących z pacjentami, którzy mogą być niebezpieczni zakłady penitencjarne i psychiatryczne.
      
asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Niedługo elbląska policja przeprowadzi wykład na temat: " Skuteczne sposoby naprawy stacji kosmicznej przy użyciu młotka gumowego. "
  • Tak właśnie czytam policja uczy pielęgniarki jak odpowiednio zadziałać, gdy są skutki przemocy domowej.
  • Super, plska olicja już uczy jak kablować na innych np. na drodze a teraz jak pielęgniarki mają walczyć z przemocą domową. Policjanci natomiast zbijają gruchy i biorą kasę świetny pomysł.
Reklama

To się czyta

To się komentuje