UWAGA!

Prokuratorzy chcą przesłuchać lekarzy

Prokuratura Rejonowa w Elblągu wystąpiła do sądu z wnioskiem o zwolnienie z tajemnicy zawodowej 15 lekarzy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, którzy brali udział w leczeniu 12-letniej Justynki. Dziewczynka zmarła w lutym tego roku. Sekcja zwłok wykazała, że miała nowotwór mózgu.

Przypomnijmy, w styczniu tego roku Justynka trafiła do szpitala wojewódzkiego w Elblągu, bo skarżyła się na ostre bóle brzucha. Lekarze nie dopatrzyli się przyczyny takiego stanu i wypisali dziecko do domu. Justynka wróciła do szpitala miesiąc później. Doszło do zatrzymania akcji serca. Lekarze wykonali jej badanie tomograficzne głowy, o które już wcześniej zabiegała matka dziewczynki. Wykryli guza mózgu. Justynka została przetransportowana do szpitala w Olsztynie. Niestety, nie udało się uratować jej życia.
     O sprawie zrobiło się głośno w mediach lokalnych i ogólnopolskich. Prokuratura Rejonowa w Elblągu wszczęła śledztwo.
     - Do tej sprawy przesłuchana została matka dziewczynki, a teraz chcemy przesłuchać 15 lekarzy, którzy w jakikolwiek sposób brali udział w leczeniu dziecka w elbląskim szpitalu – mówi prokurator Sławomir Karmowski, rzecznik prasowy Prokuratury Rejonowej w Elblągu. – Skierowaliśmy więc wniosek do sądu o zwolnienie tych lekarzy z tajemnicy zawodowej. Dopiero, gdy ich przesłuchamy w charakterze świadków, będzie możliwe powołanie biegłego z zakresu medycyny.
     - Przesłuchanie lekarzy ma na celu wyjaśnienie, jakiego dokonali rozpoznania oraz jakie podejmowali decyzje dotyczące leczenia dziecka – dodaje prokurator Karmowski.
     Prokuratura dysponuje dokumentacją medyczną z obu placówek medycznych – w Elblągu i Olsztynie - w których Justyna była leczona. Dysponuje także wynikiem sekcji zwłok, która potwierdziła, że przyczyną śmierci dziecka był nowotwór mózgu.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama