UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Prokuratura chce przesłuchać przedstawiciela magistratu

Elbląg, Prokuratura Rejonowa w Elblągu- śledczy chcą przesłuchać przedstawiciela Urzędu Miejskiego w Elblągu
Prokuratura Rejonowa w Elblągu- śledczy chcą przesłuchać przedstawiciela Urzędu Miejskiego w Elblągu (fot. AD)

Prokuratura Rejonowa w Elblągu prowadzi postępowanie sprawdzające w związku z zawiadomieniem o możliwości popełnienia przestępstwa, jakie na początku miesiąca złożył prezydent Grzegorz Nowaczyk. Pierwszym krokiem będzie przesłuchanie przedstawiciela magistratu.

Sprawa dotyczy obsadzenia stanowiska naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej UM. Jednym z wymagań konkursowych była niekaralność za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub za umyślne przestępstwo skarbowe. Naczelnik został wybrany, tylko, że dwa tygodnie później prezydent Grzegorz Nowaczyk otrzymał z Sądu Rejonowego w Elblągu, z VII Wydziału Wykonywania Orzeczeń, pismo informujące o wyroku ciążącym na zwycięskim kandydacie. Ten złożył rezygnację ze stanowiska, prezydent ją przyjął, a następnie 2 lutego złożył w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.
       - Prowadzimy postępowanie sprawdzające – mówi Sławomir Karmowski, rzecznik prasowy Prokuratury Rejonowej w Elblągu. – Najpierw przesłuchanie strony, która złożyła zawiadomienie. W piątek wysłaliśmy faks do Urzędu Miejskiego z prośbą o wskazanie osoby uprawnionej. Nie musi to być prezydent miasta – zaznacza prokurator. – W zależności od tego, jak przebiegnie przesłuchanie prokurator prowadzący podejmie decyzję o wszczęciu bądź odmowie wszczęcia postępowania. Chcemy także dowiedzieć się, jakie były podstawy prawne odebrania oświadczenia od kandydata na naczelnika elbląskiego magistratu.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama