UWAGA!

Protest 17 marca

80 procent pracowników oświaty opowiedziało się za przeprowadzeniem jednodniowego strajku ostrzegawczego - taki jest wynik referendum zakończonego w połowie lutego. Związek Nauczycielstwa Polskiego pytał nie tylko związkowców o to, czy chcą zorganizowanej formy protestu przeciw „szkodliwej dla szkoły polityce rządu”.

- Nauczyciele i pracownicy oświaty zrzeszeni w oddziale elbląskim ZNP i w naszym okręgu też chcą zmian - powiedział Gerhard Przybylski, szef nauczycielskich związków w naszym mieście. - Będziemy czynnie uczestniczyć w każdej z form protestu zaproponowanej przez zarząd główny.
     Zarząd Główny ZNP ogłosił plan protestu. 17 marca w Warszawie odbędzie się ogólnopolski marsz. ZNP zwrócił się do premiera Jarosława Kaczyńskiego z prośbą o spotkanie. - Będziemy domagać się 7-procentowej podwyżki płac dla nauczycieli i odwołania ministra Giertycha - mówi prezes Sławomir Broniarg, szef ZNP.
     Nauczyciele podkreślają, że kwestia podwyżek jest jedną z wielu, które zawarte są w ich proteście. Przede wszystkim zależy im na poprawianiu, a nie pogarszaniu jakości edukacji. Chcą, by o podstawowych dla życia szkoły sprawach decydowali ich dyrektorzy i rady rodziców, a nie minister.
     
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • 17 marca to przecież sobota, to co to za strajk?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  English teacher(2007-02-22)
 • Pierwsza sprawa:czy ten strajk(np. termin- sobota) był konsultowny z nauczycielami? W takich- szczególnych -sytuacjach powiino chyba pytać się o zdanie zainteresowanych, nawet jeśli nie należą do ZNP( przeciez większośc właśnie nie nalezy). Druga rzecz: to, czy o pewnych sprawach powinien decydować dyrektor tez jest b. dyskusyjne(zależy jescze, jakie konkretnie "podstawowe sprawy" miał na myśli prezes ZNP).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czaruś(2007-02-22)
 • English teacher, ten termin faktycznie moze dziwić. Lekarze nie mieliby skrupułów. Podjęliby decyzję: strajk od poniedziałku do niedzieli(lub do odwołania).I pewnie dzięki temu cos by osiągnęli(Przecież takie studia trudne mieli , a teraz większośc z nich żyje na granicy nędzy...)Nauczyciele jednak to dziwna grupa zawodowa. Zero szacunku dla samych siebie i swoich rodzin. Nic dzwnego, że stosunek młodzieży do nich jest taki a nie inny.Proponuję poczekac z terminem strajku do Świąt Wielkanocnych i przeprowadzić go właśnie w ich czasie. Przynajmniej lekcje nie przepadną...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czaruś(2007-02-22)
 • Wybrali sobotę bo niewielu nauczycieli jest w ZNP i wszystko by się wydało - np. ZNP w mojej szkole to historia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  historyk(2007-02-22)
 • Dlaczego ZNP nie walczyło o 7% podw. za rządów SLD???
 • Drodzy nauczyciele waszym pracodawcą nie jest rząd tylko samorząd. Proponuję więc o podwyżki walczyć w Urzędzie Miasta Elbląga. Prezydent miasta przecie też nauczyciel (jak dobrze pamiętam to rusycysta) i to on ustala stawki dla pracowników oświaty na terenie miasta.
 • -a tym to ciagle malo i strajkuja na okraglo ci sami tj.oswiata ,lekarze gornicy ,kolejarze od 10 ciu lub 15 tu lat - proponuje przejsc na wlasny rozrachunek i placic za siebie zus.
 • Jak zwykle to nauczyciele są pokrzywdzeni i wciąż domagają się podwyżek /to już standart/. Dlaczego nigdy nie mówi się o pozostałych pracownikach oświaty niebędących nauczycielami? Tutaj jest problem, bo taki pracownik nie ma możliwości pracy w kilku szkołach i na kilku etatach, a nauczyciel - oczywiście i nikt temu się nie dziwi. Moim zdaniem potrzeba takiego ministra, jak p.Roman Giertych, który nie chce przymykać oczu, na to co się dzieje w polskiej oświacie i to właśnie tak bardzo przeszkadza obecnej szkole. Brawo, Panie Ministrze!
 • Jakie 80%? Nikt się mnie nie pytał o gotowość przystąpienia do tego strajku! Zresztą nie zamierzam tego robić, gdyż w pełni popieram ministra Giertycha. Pracuję w szkole od 16 lat i pytam się czy kiedykolwiek nauczyciele dostali większe podwyżki za czasów SLD? Cieszę się, że w końcu mamy konkretnego ministra.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblążanka(2007-02-23)
 • Dlaczego mówi się o pracownikach oświaty? Przecież tu chodzi wyłącznie o nauczycieli, bo Ci pierwsi nie mają nic do powiedzenia, chociaż dużo z nich ma wyższe wykształcenie. LIczy się mgr nauczyciel, a inne profesje w szkole nic nie znaczą!
 • Państwo Nauczyciele zamiast brać się za strajki to wkońcu weźcie się rzetelnie za pracę, bo już dość baranów wyuczyliście. Jakie są efekty waszej pracy to potwierdzają wyniki testów kompetencji uczniów i wyniki matur. Mam też drugą propozycję. Jeżeli narzekacie na małe płace to nic prostszego zrezygnujcie z pracy w szkole jako nauczyciele i idźcie pracować na kasę do Kaufladan, Leclerka czy Hypernowej tam poszukuja pracowników a napewno zarobki bedą spełnieniem wszych dochodowych marzeń. Naprawdę nikt nie musi zmuszać się do pracy jako nauczyciel skoro mu to nie odpowiada. A te całe ZNP to komunistyczna pozostałość która winna być wypalona ogniem do samych korzeni. Brawo Panie Giertych zrób z tymi nauczycielami i całą szkołą porządek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pierwszoklasista(2007-02-23)
 • eternity8888 Wyniki testów nic nie potwierdzą, bo na nich często lepiej wychodzą "barany" niż ludzie myślący... a co do innych pracowników oświaty, to nie wiem o co wam chodzi... Jeśli jest wam źle, to sami musicie się wziąć się za polepszenie waszej sytuacji, a nie zwalać to innym na głowę! Są strajki, bo nadal ludzie zarabiają psie pieniądze i to nie tylko w fachu nauczyciela, ale i innych. zresztą... zawsze jak jakaś grupa zawodowa ma na tyle odwagi, żeby wreszcie poprwić swój los, to znajdą się zazdrośni, któryrzy tejże odwagi nie maja, ale psioczyć na innych to a jakże! Komentarz z Kuflandem naprawdę płytki.. a Hypernowej to już od paru lat w Elblągu nie ma...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  eternity8888(2007-02-23)
Reklama