UWAGA!

Protest w Elblągu: Stan wyjątkowo nieludzki

 Elbląg, Protest w Elblągu: Stan wyjątkowo nieludzki

We wtorek, 5 października, o godz. 18 w Elblągu odbędzie się milczący marsz w sprawie sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. - Nie bądźmy obojętni, gdy w lesie, na bagnach umierają z zimna ludzie, dorośli i dzieci, tak blisko nas – apelują organizatorzy protestu, który ma odbyć się w wielu miejscowościach w kraju.

- Jak wszyscy wiemy obowiązujący stan wyjątkowy został przedłużony o kolejne 60 dni dotyczy to w części województw podlaskiego i lubelskiego w pasie przygranicznym z Białorusią. Władzy chodzi o uszczelnienie granic, ale los imigrantów zwłaszcza kobiet i dzieci dla rządzących już nie jest taki oczywisty. Komitet Obrony Demokracji wzywa do protestów na terenie całego kraju w poszanowaniu praw człowieka, chodzi o los ludzi na granicy – informuje Komitet Obrony Demokracji.

We wtorek, 5 października, o godz. 18 w wielu miastach Polski mają odbyć się protestu w sprawie sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. W Elblągu rozpocznie się on przy Piekarczyku (Brama Targowa), skąd uczestnicy w milczeniu przejdą pod biuro Prawa i Sprawiedliwości przy ul. 1 Maja.

Organizatorzy proszą o przyniesienie ze sobą haseł wypisanych na kartonach oraz transparentów, które wzywają do ochrony praw człowieka i niesienia pomocy humanitarnej.

„Nie można bronić granic kosztem ludzkiego życia. Nie bądźmy obojętni, gdy w lesie, na bagnach umierają z zimna ludzie, dorośli i dzieci, tak blisko nas. Nie godzimy się na łamanie podstawowych praw człowieka. Wzywamy do ratowania dzieci z Michałowa” - czytamy w wezwaniu Komitetu Obrony Demokracji”. - Domagamy się natychmiastowych działań w celu rozwiązania kryzysu humanitarnego. Żądamy wpuszczenia na teren objęty stanem wyjątkowym mediów, medyków, prawników, niezależnych obserwatorów oraz organizacji pozarządowych niosących pomoc. Żądamy przywrócenia dostępu do informacji publicznej. Żądamy przestrzegania traktatów międzynarodowych, konwencji genewskiej i konwencji praw dziecka. Przyjdź na protest, jeżeli nie jesteś obojętny na ludzkie cierpienie – piszą organizatorzy protestów.

oprac. red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Kogo to obchodzi.
 • Tu trzeba krzyczeć, choć reżim protestami chyba jeszcze bardziej się nakręca
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  55
  Kangur(2021-10-05)
 • To KOD jeszcze istnieje? Skoro tak przejmujecie się losem tzw. emigrantów, to wystąpcie o wizę białoruską, przekroczcie legalnie granicę i protestujcie w Mińsku, a swoje żądania przedstawcie Łukaszence.
 • Czy jest jakaś granica głupoty dla KODOMISTÓW? W razie napaści na Polskę pierwsi będą spakowani do wyjazdu.
 • Takie podle czasy ze nikogo, ludzie mają gdzies los czlowieka, teraz tylko fb i instagram aby prezentowac gebe zrobioną u kosmetyczki, brać 500 plus i zrec w mc donaldzie, myśleć ze bedziemy wiecznie piekni, mlodzi i bogaci, a to ze gdzies zdychaja ludzie, dzieci odbiera sie rodzicom jak rzeczy to co tam, życie! Ludzie dzis zatracili wszystko i sami beda umierac opuszczeni przez rodziny bo zyje się bez wartosci, nie ma ich w domu i nie uczy juz szkola! Puste zycie!
 • To bardzo dobra okazja dla wszystkich negatywnych obywateli, aby się obudzili i zdali sobie sprawę, że wartość ludzka jest równie równa, nie tylko myślenie o swoim tyłku. Hashtagi: #Staso
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  63
  Staso(2021-10-05)
 • Organizatorzy proszą o przyniesienie ze sobą haseł wypisanych na kartonach oraz transparentów, które wzywają do ochrony praw człowieka i niesienia pomocy humanitarnej. Uśmiałem się :)kod i pokojowa manifestacja. Już widzę te hasła inteligentnych inaczej :)
 • Przyjdą znowu leśne dziadki, w liczbie 50 osób. Skoro tak bardzo chcecie być pomocni, może wybierzecie się na granicę, zobaczyć te "matki z dziećmi", na własne oczy. Czemu nie wybrali sobie Azji, jako miejsce do życia? Odsyłać jak najdalej, z Europy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  82
  13
  jdjd(2021-10-05)
 • Fajnie pod publikę lewactwo działa 🤣🤣🤣🤣. Zróbcie zrzutę na samolot i zaproście do siebie wszystkich którzy już w Mińsku czekają na nowe życie w Berlinie !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  75
  11
  Bambusowy emblong !!!!(2021-10-05)
 • Wyjdzie 10 osób. Jestem pewien. Te z kodu zawsze znajdą przyczynę żeby szopkę odwalić. Nic im nie pasuje. A ja popieram pograniczników!!! Gonić z Polski nielegalnych imigrantów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  83
  12
  Qwertyuasdf(2021-10-05)
 • Na Białoruś strajkować!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  62
  8
  Żenada buhahahaha(2021-10-05)
 • To niech odrazu podają swój adres do przyjęcia i utrzymania tych grzecznych ludzi i niech odpowiadają za ich rozboje gwałty kradzieże morderstwa tyle w tym temacie Hashtagi: #Patriotamaly
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  46
  9
  Bogdan 13(2021-10-05)