UWAGA!

Protest w żłobkach: spotkajmy się w czwartek

 Elbląg, W elbląskich żłobkach trwa protest
W elbląskich żłobkach trwa protest (fot. Anna Dembińska)

Wiceprezydent Janusz Nowak i dyrektor Departamentu Edukacji Małgorzata Sowicka przedstawili propozycje dotyczące spełnienia postulatów protestujących pracowników żłobków. Ci swoją odpowiedź mają przedstawić w czwartek.

W połowie grudnia pracownicy elbląskich żłobków rozpoczęli protest. Domagają się podwyżek pensji. Dziś odbyło się spotkanie przedstawicieli protestujących z władzami miasta. Protestujący zapoznali się z propozycjami urzędników.

- Miasto przedstawiło propozycję dla części pracowników opiekujących się dziećmi. Nie do końca spełnia to nasze oczekiwania przedstawione w postulatach - mówi Grzegorz Adamowicz, przewodniczący Regionu Elbląskiego „Solidarność“.

„Podczas spotkania odnieśliśmy się do wszystkich postulatów, przedstawiliśmy propozycje rozwiązań podnoszonych przez stronę związkową kwestii. Te propozycje zostaną teraz omówione z pracownikami“ - czytamy w komunikacie na temat rozmów przesłanym do redakcji przez Urząd Miejski.

Kolejne spotkanie odbędzie się w czwartek o godzinie 12. Do tego czasu związkowcy mają we własnym gronie przedyskutować propozycje ratusza i sformułować na nie odpowiedź.

Dopytywany przez nas o szczegóły propozycji wiceprezydent Janusz Nowak stwierdził, że nie może ich upublicznić do czasu uzgodnienia kompromisu z protestującymi.

SM

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama