UWAGA!

Przed nami zimowe ferie. Policjanci będą kontrolować autokary

 Elbląg, Przed nami zimowe ferie. Policjanci będą kontrolować autokary

Przed nami ferie zimowe. Jest to czas odpoczynku od nauki. Jak bezpiecznie spędzić nadchodzące dwa tygodnie? Gdy dzieci będą wypoczywać i cieszyć się wolnymi dniami, policjanci zadbają o ich bezpieczeństwo w ramach działań "Bezpieczne ferie 2020". Spotkania z dziećmi, rozmowy o bezpiecznych zachowaniach, kontrole autokarów i nadzór nad ruchem drogowym - tak w skrócie będzie wyglądała praca policjantów.

Zimowe ferie to także czas wyjazdów najmłodszych i młodzieży na różne formy zorganizowanego wypoczynku. Aby ułatwić i usprawnić kontrole autokarów policja oraz Inspekcja Transportu Drogowego organizuje kontrole autokarów.

Policjanci z ruchu drogowego oraz funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego wydzielą dodatkowe patrole, które będą kontrolować autokary wyjeżdżające z dziećmi i młodzieżą na zimowy wypoczynek.

- Podczas takiej kontroli sprawdzana jest trzeźwość kierującego, uprawnienia do kierowania a także stan techniczny autokaru – mówi kom. Tomasz Krawcewicz naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. - W okresie zimowym oraz w czasie ferii policjanci kontrolują zwykle od 2 do 6 autokarów dziennie.

Jak co roku wyznaczony będzie stały punktu kontroli autokarów na czas ferii w którym będą przebywać policjanci ruchu drogowego gotowi do podjęcia kontroli autokarów.  

W dniach od 10 stycznia do 23 lutego w godz. 7 - 8 w Elblągu będzie to parking przy al. Grunwaldzkiej 136 (parking przy PWSZ) a poza wyznaczonymi godzinami w miejscu wskazanym przez osoby zamawiające, które zadzwonią pod nr tel.: (55) 230-15-99

Organizatorzy wycieczek i wyjazdów proszeni są o zgłaszanie policji autokarów do kontroli na dwa dni przed planowanym wyjazdem.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama