UWAGA!

Przedłużony weekend na drogach powiatu braniewskiego

 Elbląg, Przedłużony weekend na drogach powiatu braniewskiego

Od 18 do 22 czerwca nad bezpieczeństwem podróżujących po drogach powiatu braniewskiego czuwało 17 policjantów wspólnie z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej oraz Straży Granicznej. W ciągu ostatnich dni skontrolowano 110 pojazdów, nałożono 56 mandatów, zatrzymano 9 dowodów rejestracyjnych. Policjanci pracowali także na miejscach zdarzeń drogowych.

Od czwartku do niedzieli na terenie powiatu braniewskiego policjanci przeprowadzili wzmożone działania prewencyjno - kontrolne “Bezpieczny Weekend’’. Celem działań było przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym.
       W trakcie trwania akcji policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej oraz Żandarmerii Wojskowej skontrolowali 110 pojazdów. W 9 przypadkach podjęli decyzję o zatrzymaniu dowodów rejestracyjnych.
       W sumie ukarano mandatami sprawców 56 wykroczeń. W tym gronie było 35 kierujących, którzy przekroczyli prędkość.
       Policjanci przez ostatnie cztery dni pracowali także na miejscach zdarzeń drogowych. Do najpoważniejszego z nich doszło w sobotę, na trasie Braniewo-Frombork. Jak wynika z wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów drogówki, jadący od strony Braniewa w kierunku Fromborka kierowca volvo nie zachował należytej ostrożności podczas jazdy i uderzył w przyczepkę stojącego na poboczu forda galaxy. Impet uderzenia był na tyle silny, że kierowca nie panując nad pojazdem zderzył się z nadjeżdżającą od strony Fromborka toyotą rysując jej cały bok, urywając koło i tylny zderzak. Jazdę zakończył wpadając do głębokiego wąwozu przydrożnego lasu. Czwarty pojazd uczestniczący w kraksie, jadący za volvo, uderzył w międzyczasie w forda galaxy, który po uderzeniu volvo był już bez przyczepki. Obrażenia odniósł jedynie kierowca volvo, 23- letni mieszkaniec gm. Braniewo. Wszyscy uczestnicy byli trzeźwi. Policjanci ustalają okoliczności i przyczynę wypadku.
       Funkcjonariusze bacznie przyglądali się także pieszym łamiącym przepisy ruchu drogowego. W związku z nieprawidłowym poruszaniem się po jezdni policjanci ukarali mandatami 4 pieszych, a w 6 przypadkach wystąpili do sądu z wnioskiem o ich ukaranie.
       Choć zakończyły się wzmożone działania to funkcjonariusze przypominają, że będą wciąż obecni na drogach by represjonować tych, którzy nie tylko nie dbają o własne bezpieczeństwo, ale i o innych. Pamiętajmy, że pogoda bywa różna, dlatego tak ważna jest trzeźwość i dostosowanie prędkości jazdy do naszych umiejętności i warunków drogowych.
      
st. post. J.Ciszewska, KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama