UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przedłużony weekend na drogach powiatu braniewskiego

 
Elbląg, Przedłużony weekend na drogach powiatu braniewskiego

Od 18 do 22 czerwca nad bezpieczeństwem podróżujących po drogach powiatu braniewskiego czuwało 17 policjantów wspólnie z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej oraz Straży Granicznej. W ciągu ostatnich dni skontrolowano 110 pojazdów, nałożono 56 mandatów, zatrzymano 9 dowodów rejestracyjnych. Policjanci pracowali także na miejscach zdarzeń drogowych.

Od czwartku do niedzieli na terenie powiatu braniewskiego policjanci przeprowadzili wzmożone działania prewencyjno - kontrolne “Bezpieczny Weekend’’. Celem działań było przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym.
       W trakcie trwania akcji policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej oraz Żandarmerii Wojskowej skontrolowali 110 pojazdów. W 9 przypadkach podjęli decyzję o zatrzymaniu dowodów rejestracyjnych.
       W sumie ukarano mandatami sprawców 56 wykroczeń. W tym gronie było 35 kierujących, którzy przekroczyli prędkość.
       Policjanci przez ostatnie cztery dni pracowali także na miejscach zdarzeń drogowych. Do najpoważniejszego z nich doszło w sobotę, na trasie Braniewo-Frombork. Jak wynika z wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów drogówki, jadący od strony Braniewa w kierunku Fromborka kierowca volvo nie zachował należytej ostrożności podczas jazdy i uderzył w przyczepkę stojącego na poboczu forda galaxy. Impet uderzenia był na tyle silny, że kierowca nie panując nad pojazdem zderzył się z nadjeżdżającą od strony Fromborka toyotą rysując jej cały bok, urywając koło i tylny zderzak. Jazdę zakończył wpadając do głębokiego wąwozu przydrożnego lasu. Czwarty pojazd uczestniczący w kraksie, jadący za volvo, uderzył w międzyczasie w forda galaxy, który po uderzeniu volvo był już bez przyczepki. Obrażenia odniósł jedynie kierowca volvo, 23- letni mieszkaniec gm. Braniewo. Wszyscy uczestnicy byli trzeźwi. Policjanci ustalają okoliczności i przyczynę wypadku.
       Funkcjonariusze bacznie przyglądali się także pieszym łamiącym przepisy ruchu drogowego. W związku z nieprawidłowym poruszaniem się po jezdni policjanci ukarali mandatami 4 pieszych, a w 6 przypadkach wystąpili do sądu z wnioskiem o ich ukaranie.
       Choć zakończyły się wzmożone działania to funkcjonariusze przypominają, że będą wciąż obecni na drogach by represjonować tych, którzy nie tylko nie dbają o własne bezpieczeństwo, ale i o innych. Pamiętajmy, że pogoda bywa różna, dlatego tak ważna jest trzeźwość i dostosowanie prędkości jazdy do naszych umiejętności i warunków drogowych.
      
st. post. J.Ciszewska, KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama