UWAGA!

Przedstawiciele Chin z wizytą w muzeum

 
Elbląg, Przedstawiciele Chin z wizytą w muzeum
fot. nadesłana

W związku z planowanym wydaniem przez muzeum katalogu "Porcelana dalekowschodnia z badań archeologicznych na Starym Mieście w Elblągu" oraz wystawą, która będzie towarzyszyć promocji książki, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu odwiedzili przedstawiciele Chińskiej Republiki Ludowej: konsul generalna Zhao Xiuzhen oraz konsul Li Minghui z Konsulatu Generalnego ChRL w Gdańsku.

 Podczas wizyty przedstawiciele Konsulatu ChRL zwiedzili muzealne ekspozycje i obejrzeli pokaźny zbiór chińskiej porcelany (ok. 200 obiektów) pochodzącej z badań na Starym Mieście. Z racji tego, że była to pierwsza wizyta pani konsul w Elblągu, goście z wielkim zainteresowaniem zapoznali się z historią naszego miasta i elbląskimi zabytkami. Spotkanie stało się też okazją do rozmów na temat potencjału turystycznego Elbląga i okolic oraz ich atrakcyjności dla turystów z Chin.
       Katalog autorstwa dr Barbary Pośpiesznej (Muzeum Zamkowe w Malborku) i dr Mirosława Marcinkowskiego (Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu) będzie pierwszą polską publikacją w całości poświęconą porcelanie chińskiej pochodzącej z badań archeologicznych w Elblągu. Promocja katalogu "Porcelana dalekowschodnia z badań archeologicznych na Starym Mieście w Elblągu oraz ekspozycja "Dalekowschodnie skarby Starego Miasta" odbędą się 8 grudnia.  Wydanie publikacji zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Miasto Elbląg.
      
Urszula Sieńkowska, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama