UWAGA!

Przekazy pomkną w plikach

Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Poczta Polska podpisały porozumienie, na mocy którego listy adresowe świadczeniobiorców odbierających emerytury lub renty za pośrednictwem listonosza przekazywane będą w formie elektronicznej. Klienci Zakładu odczują zmianę wyłącznie poprzez nowy wygląd tzw. „odcinka” pocztowego.

Dotychczas ZUS drukował przekazy pocztowe ze świadczeniami we własnym zakresie i dostarczał je na pocztę w tradycyjny sposób, czyli na papierze. Teraz to się zmienia. Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Elblągu nie drukuje już przekazów, ale wysyła je poczcie drogą elektroniczną. Poczta po odebraniu takiej elektronicznej przesyłki automatycznie rozdziela przekazy i kieruje je do właściwych rejonowych placówek pocztowych, które je wydrukują i dostarczą już w formie papierowej do świadczeniobiorców.
       Udogodnienie zaproponowała Poczta Polska, której pracownicy nie będą już musieli ręcznie rozdzielać papierowych przekazów. Na rozwiązaniu skorzysta też ZUS, bo za przekazy dostarczane w formie elektronicznej zapłaci opłatę niższą o kilkanaście groszy.
       Emeryci i renciści, którym świadczenia dostarcza do domu listonosz, nie muszą obawiać się tej zmiany. Ich świadczenia nadal dostarczane będą tak jak dotychczas. Zmieni się jedynie wygląd tzw. odcinka emerytury/renty, czyli potwierdzenie dostarczenia pieniędzy. Zwykły druczek pocztowy zastąpiony zostanie przez karteczkę z komputerowym wydrukiem – dane pozostaną bez zmian.
       Zakład Ubezpieczeń Społecznych prosi przy tej okazji wszystkich emerytów i rencistów o sprawdzenie poprawności adresu, na który kierowana jest korespondencja z ZUS. W przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości (np. brak lub niewłaściwy numer mieszkania, błąd w nazwie ulicy, brak kodu pocztowego itp.) świadczeniobiorcy proszeni są o zgłoszenie tego faktu na piśmie.
       Przypominamy Klientom Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Elblągu iż Sala Obsługi Klientów przy ulicy Teatralnej 4, czynna jest: poniedziałek w godzinach 7.30– 17.00, w pozostałe dni robocze w godzinach 7.30–14.30.
      
Karina Podlaszewska, ZUS
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • beznadziejne są te druczki, wielkie i cienkie łatwo je zniszczyć a trudno oderwać prosto odcinek dla adresata no chyba że będziemy ze sobą nosić dodatkowy balast nożyczki,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  listonosz(2010-05-10)
 • Mamy XXI wiek najwyższa pora żeby listonosze przestali nosić pieniądze, od tego są konta bankowe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mądrala(2010-05-11)
 • Mądrala. .. aleś ty głupi. Nie ma prawa nikt nikomu niczego narzucać. Emeryci i renciści mają prawo wyboru. Za konto ponosi się koszty, a emeryci liczą każdą zlotówkę. Ponado ludzie na wsiach nie mają dostępu do konta, musieliby jeżdzić po pieniądze do banku a to też koszty! XXI wiek jak piszesz a nędza dalej jest i to jest problem. ZUS zaoszczędzi na druczkach jak piszą w artykule i dalej bedą się budować choć są już na skraju bankructwa. ZUS to najwieksze przejadasz naszych pieniędzy!
Reklama