UWAGA!

Przełom w terminach użyczeń elbląskich obiektów sportowych

Elbląg, Klub „Olimpia 2004” od decyzji Rady Miasta uzależnił realizację kolejnych działań rozwojowych
Klub „Olimpia 2004” od decyzji Rady Miasta uzależnił realizację kolejnych działań rozwojowych (fot. PS)

Rada Miejska wyraziła zgodę 21 głosami, przy dwóch wstrzymujących się, na przedłużenie do dnia 31 grudnia 2026 r., umowy użyczenia elbląskiemu KS „Olimpia 2004” obiektu sportowego przy ul. Moniuszki. To pierwsza o tak długim terminie w mieście umowa użyczenia, dotycząca obiektu sportowego. O tym czy otworzy nowy rozdział w prowadzeniu działalności sportowej w Elblągu dowiemy się niebawem.

Podczas ostatniej sesji radni blisko godzinę debatowali nad zasadnością przyjęcia takiego rozwiązania. Atutami wnioskodawcy (KS Olimpia 2004”) korzystającego z użyczenia obiektu od 1 października 2007, były dotychczas poniesione nakłady o wartości 600 tys. zł na kompleksową modernizację obiektu sportowego i zagospodarowanie terenu. Miasto włączyło się finansowo w realizację tego zadania kwotą 207.263 zł, którą wydatkowano na rekultywację terenu, uzbrojenie nieruchomości w instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną i budowę trybuny sportowej. Widoczny efekt tego współdziałania, to praktycznie nowy obiekt sportowy, przystosowany do prowadzenia imprez sportowych i spełniający wymogi licencyjne do organizacji ligowych meczów piłki nożnej. Obecnie korzysta z niego młodzież, zrzeszona w pięciu grupach młodzieżowo-dziecięcych i jedna grupa seniorska.
       Klub „Olimpia 2004” od decyzji Rady Miasta uzależnił realizację kolejnych działań rozwojowych. Planowane jest m.in. zbudowanie obiektu piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią, oświetlenie boisk i budowę trybun z możliwością pozyskania na te cele środków od sponsorów.
       W trakcie debaty radnych podkreślano, że wnioskodawca spełnia warunki określone w zarządzeniu Nr 3/2010 Prezydenta Miasta Elbląg z dnia 6 stycznia 2010 r. w sprawie udostępniania klubom sportowym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu nieruchomości Gminy Miasto Elbląg.
       Pozytywna decyzja Rady Miasta otworzyła nowe perspektywy w działalności elbląskich organizacji sportowych. W umowie o użyczeniu zawarte zostaną zapisy zobowiązujące klub do udostępniania obiektu na imprezy sportowo-rekreacyjne organizowane przez miasto.
       Z informacji jakie do nas docierają wynika, że już zainteresowanie podobnym rozwiązaniem sygnalizuje Klub Sportowy „Concordia” korzystający z obiektu przy ul. Krakusa. O wydłużenie okresu użyczenia, które kończy się za rok, zamierza wystąpić także Fundacja „Końskie Zdrowie”, planująca przy wsparciu sponsorów inwestycje modernizacyjne obiektów na Okólniku.
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama