UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przęsła w górę, czyli budowy kładki ciąg dalszy

 
Elbląg, Przęsła zwodzone już są, czas na rozruch
Przęsła zwodzone już są, czas na rozruch (fot. AD)

Prace związane z budową Mostu Dolnego w ciągu ulicy Studziennej nabierają mocy. Jak informuje Departament Inwestycji Urzędu Miejskiego, trwa rozruch technologiczny zamontowanych przęseł zwodzonych. Most ma zostać oddany do użytku w lipcu tego roku. Zobacz fotoreportaż z prowadzonych prac.

Przypomnijmy, stare mosty na starówce rozebrano niemal równocześnie w listopadzie 2010 r., jeszcze za rządów prezydenta Henryka Słoniny. Był to początek realizacji projektu współfinansowanego z funduszy unijnych pod nazwą „Modernizacja i rozbudowa infrastruktury Portu Morskiego w Elblągu (w obrębie Starego Miasta)”. Nowe mosty buduje warszawska firma Warbud.
       Już nowa władza obiecywała, że pierwszy z mostów, w ciągu ulicy Studziennej, zostanie oddany do użytku dla ruchu pieszych w grudniu 2011 r. Kolejny termin to marzec 2012 r. Teraz ma to być lipiec.
       - Kładka do końca kwietnia połączy oba brzegi rzeki Elbląg. Inwestycja będzie podlegała wszelkim odbiorom i zostanie oddana do użytku w lipcu, już jako inwestycja ukończona. Takie mamy deklaracje wykonawcy – mówił na początku kwietnia wiceprezydent Tomasz Lewandowski.
       Mamy drugą połowę maja i w końcu można zobaczyć, jak most zaczyna nabierać realnych kształtów.
       - Montaż przęseł zwodzonych na Moście Dolnym w ciągu ul. Studziennej i Orlej rozpoczęto w styczniu 2012 r. – informuje Departament Inwestycji Urzędu Miejskiego w Elblągu. – 17 maja od strony ul. Studziennej i 18 maja od strony ul. Orlej dokonano rozruchu technologicznego tych elementów. Przęsła zwodzone zostaną podniesione ostatecznie do 22 maja w celu wykonania takich robót, jak: dokończenie konstrukcji żelbetowej filarów, zabezpieczenie antykorozyjne klap w części balastowej, usunięcie z rzeki podpór montażowych mostu, montaż kierownic żeglugowych. Przęsła pozostaną w pozycji otwartej przez ok. 3 tygodnie – na czas robót.
       Ponadto prowadzone są prace przy: montażu balustrad, montażu barier energochłonnych, nawierzchniach z kostki granitowej na przęsłach stałych, montażu hydrauliki siłowej.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama