UWAGA!

Przetarg na tężnię unieważniony

 Elbląg, Wizualizacja tężni z materiałów przetargowych
Wizualizacja tężni z materiałów przetargowych

Władze miasta unieważniły przetarg na budowę tężni solankowej w parku Traugutta. – Nie ma jeszcze decyzji w sprawie jego powtórzenia – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Samorząd elbląski zaplanował na budowę tężni solankowej w budżecie miasta 478 tys. złotych. Procedura przetargowa rozpoczęła się jeszcze w listopadzie, ale termin otwarcia ofert był wielokrotnie przekładany ze względu na zmiany w przetargowych zapisach. Ostatecznie swoje oferty złożyły dwie firmy – z Płocka i Libiąża. Pierwsza zaoferowała za swoje prace 490,7 tys. zł, druga - 428 tys. zł. Dwa dni po otwarciu ofert władze miasta jednak przetarg unieważniły. Dlaczego?

- Oferenci nie uwzględnili i nie wycenili niektórych elementów zamówienia wymienionych w specyfikacji. W związku z tym oferty zostały odrzucone, a przetarg unieważniony – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Co dalej? Czy przetarg zostanie powtórzony? – Taka decyzja jeszcze nie zapadła – dodaje Łukasz Mierzejewski,

Przypomnijmy, że tężnia solankowa to inwestycja zgłoszona w budżecie Elbląga na rok 2022 przez radnych Koalicji Obywatelskiej. Początkowo miała stanąć na skwerze przy ul. Giermków, kolejną lokalizacją była Bażantarnia, ostatecznie stanęło na parku Traugutta, gdy na lokalizację w Bażantarni nie zgodził się Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej.

Tężnia solankowa w parku Traugutta ma mieć formę altany z elektrycznym przyłączem, ma do niej powstać ścieżka, a w jej sąsiedztwie ławki, kosze na śmieci i latarnie. Wykonawca, zgodnie z zasadami przetargu, miał mieć pięć miesięcy na jej wykonanie od daty podpisana umowy.

RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama