UWAGA!

Przewodnik po stacjach paliw Warmii i Mazur

Ukazał się informator o stacjach paliw zlokalizowanych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Przewodnik opisuje 95 procent stacji w regionie. Dzięki zawartym w nim danych, podróżujący będą wiedzieli, która stacja czynna jest całą dobę, w której można skorzystać z myjni, odkurzacza samochodowego, toalety, natrysku, wypić kawę czy zjeść posiłek. Wydawnictwo sfinansował Samorząd Województwa.

- Nasze auta stają się kolejną namiastką domu. A w domu chcemy czuć się bezpiecznie, spokojnie, komfortowo - mówi Jacek Protas, marszałek województwa. - Oddajemy dziś podróżującym przydatne narzędzie - przewodnik po stacjach paliw na Warmii i Mazurach. Mam nadzieję, że ułatwi on podróżowanie i pomoże wybrać przyjazne miejsca, gdzie w komfortowych i bezpiecznych warunkach będzie można zatankować, umyć ręce czy napić się kawy.
       Nakład publikacji wynosi 4300 egzemplarzy. Wkrótce przewodnik znajdzie się na stronie internetowej warmińsko-mazurskiego Sanepidu i Urzędu Marszałkowskiego.
       - Wydawnictwo będzie dostępne za darmo na stacjach paliw i w punktach informacji turystycznej - mówi Elżbieta Łabaj, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie.
       Danych do publikacji dostarczyli sami zainteresowani oraz pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej Warmii i Mazur, którzy skontrolowali blisko 200 stacji w regionie.
       Na planach miast każdej stacji paliw przypisano odpowiedni numer. Pod tym numerem jest ona opisana w części informatora następującej po mapce. Na końcu znajduje się spis alfabetyczny wszystkich miejscowości, w których zlokalizowane są opisane stacje, z zaznaczeniem strony i kwadratu występowania na mapie województwa.
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Czy ten "przewodnik" odpowie na pytanie dlaczego w Elblągu jest najdroższa benzyna w kraju? Wg TVN średnia w Warszawie (E-95) 4,25.W ubiegłym tygodniu w Malborku (Statoil) 4,33; Braniewo - 4,33; Stegna 4,49! W Elblągu średnio 4,58 - 4,59 (Neste -4,48). Czyżby zmowa cenowa? Przecież te ceny przekładają się na nasz chleb itp.
 • dostarczyli zainteresowani? latał sanepid jak głupi po stacjach i zamiast zrobic ankiete do odstawiali szopki jak zwykle, jak to potrafi ten moloc i relikt prlu a wystyarczyło tylko zwrócić sie z zapytanie do koncernów paliwowych i wlascicieli stacji a tak to zapłaciliśmy z naszych kieszeni za latanie nawiedzonego sanepidu po stacjach
 • rzypominam że elbląg nie jest na warmi i mazurach tylko w niechcianym województwie warmińsko mazurskim
 • wydawnictwo wkrótce będzie na stacjach Wkrótce czyli po wakacjach:)
 • Rok temu jechałem z Elbląga do Augustowa przez Olsztyn, w tym roku jechalem ta samą drogą i wiedziony doświadczeniem zeszlego roku zatankowalem benzynkę i gaz pod korek w Elblagu. Tu jednak nastapilo moje zdziwienie, czym dalej od tego miasta tym tańszy gaz! Pod Augustowem placilem nawet 1.75 a u nas 1.99.Skąd takie różnice cen?? w zeszłym roku pod Olsztynem gaz był droższy niz w Elblagu, w tym jest taniej!
 • jeszcze rok temu w Elblag byl jednym z najtanszych miast do tankowania. i mniej wiecej w wakacje nagle klasyczna zmowa cenowa! wysrubowali ceny do najwyzszych poziomow! wszyscy jak jeden maz. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  analityk(2009-08-12)
 • Skoro to przewodnik po warmii i mazurach to chyba nie ma co tam szukać Elbląga, bo ten leży na Pomorzu. Być może chodzi o województwo w-m?
 • Elbląg leży na Żuławach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  papasmerf(2009-08-12)
 • .. .dopóki E. Leclerc nie wybuduje swojej stacji. .. to bedzie drogo.
 • .. .ceny paliw w Elblągu to granda. .. jeżdzę dużo po Polsce i naprawdę Elbląg to najdroższe paliwa. .. shell dyktuje z BP ceny, klasyczna zmowa cenowa. Ale nie można nic teoretycznie zrobić, ponieważ w myśl prawa zmowa cenowa musi obowiązywać na terenie całej Polski a nie regionalnie. Wystarczy pojechac do Malborka gdzie paliwo jest tańsze o kilkadziesiąt groszy ( tak dokładnie zawsze o około 20-40 groszy na litrze !!! ). Trzeba będzie poczekać na tanie stacje niestety, bo shell, bp i statoil w Elblągu to granda i skandal z cenami.
 • Sorki. .. - a czy w tym super bublu wydanym przez zjednoczonych cenami nafciarzy, jest mowa nie tylko o jakości kawy -jakoś dawno nikt nie wspomniał o jakości paliwa. jest SUPER.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  degustator(2009-08-13)
 • zastanawia mnie fakt, że w Neste malborskim, zaraz na wyjeździe z miasta cena litra 95 to 4.07,a w elblągu zaraz na wjeździe w tymże Neste o 40 gr drożej???DLACZEGO????
Reklama