UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przygotowania do wielkiego grania

 
Elbląg, Puszki już są przygotowane do zbiórki na rzecz WOŚP
Puszki już są przygotowane do zbiórki na rzecz WOŚP (fot. Anna Dembińska)

Ponad 60 sztabików w mieście i w powiecie oraz ten jeden, główny, w Ratuszu Staromiejskim zagrają w 26. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 14 stycznia szykuje się kolejna zadymka w środku zimy. - To duże przedsięwzięcie, dla nas duże wyzwanie, ale dzięki ludziom dobrej woli wszystko idzie zgodnie z planem - tak o przygotowaniach mówi Bogusław Milusz, szef sztabu WOŚP w Elblągu. To Szkoła Podstawowa nr 11, której jest dyrektorem nadaje ton w finale 2018.

Jak się czują dyrektor i jego szkoła w roli debiutanta WOŚP?
       - Jesteśmy debiutantem na pewno na tak dużą skalę, ale SP 11 od lat grała jako mały sztabik - mówi Bogusław Milusz, dyrektor SP 11 w Elblągu. -  To poważne przedsięwzięcie, bo dotyczy nie tylko miasta, ale i powiatu. Jest jednak z nami dużo ludzi, którzy grali dla orkiestry w poprzednich latach, więc skład sztabu jest doświadczonym sztabem.
       14 stycznia 2018 r. na ulice miasta wyjdzie 450 wolontariuszy z puszkami. Te już czekają, opieczętowane, z banderolami. Można więc powiedzieć, że wszystko jest zapięte na ostatni guzik?
       - Mamy przygotowany program, przed nami tydzień spotkań ze służbami, produkują się gadżety elbląskie, a w internecie prowadzone są aukcje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dużo się działo, ale i nadal dzieje - mówi Bogusław Milusz.
       W sobotę, 13 stycznia, sztab główny przeniesie się z SP 11 do Ratusza Staromiejskiego.
       - Tam od lat mieści się sztab finansowy, medialny, centrum dowodzenia - mówi szef sztabu WOŚP.  - I tam 14 stycznia od godzin porannych rozpoczniemy pracę. Obok będzie scena główna, na której będzie się dużo działo, m.in licytacje i koncerty.
       Dla WOŚP zagra ponad 60 sztabików.
       - W szkołach podstawowych, gimnazjach, w przedszkolach, będzie scena wośpowa w Ogrodach, będzie Bieg "Policz się z cukrzycą", zagra z nami lodowisko, tor "Kalbar", tradycyjnie również Wojewódzki Szpital Zespolony - wylicza Bogusław Milusz. - Sztabiki rozpoczną działanie 8 stycznia. Zagrają także w Tolkmicku, Suchaczu, Gronowie Górnym, Pilonie, Węzinie.
       Wolontariusze będą kwestowali na ulicach Elbląga pod opieką uczniów klas mundurowych, których od dwóch miesięcy przygotowuje do tego działania Grupa Ratowniczo-Interwencyjno-Zabezpieczeniowa "Bielik". - Będzie to służba informacyjna i zabezpieczająca - zapowiada Bogusław Milusz.
       O godzinie 20 - tradycyjne Światełko do nieba, czyli pokaz sztucznych ogni.
       Przypomnijmy, 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to zbiórka pieniędzy dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama