UWAGA!

Przygotowania do wielkiego grania

 Elbląg, Puszki już są przygotowane do zbiórki na rzecz WOŚP
Puszki już są przygotowane do zbiórki na rzecz WOŚP (fot. Anna Dembińska)

Ponad 60 sztabików w mieście i w powiecie oraz ten jeden, główny, w Ratuszu Staromiejskim zagrają w 26. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 14 stycznia szykuje się kolejna zadymka w środku zimy. - To duże przedsięwzięcie, dla nas duże wyzwanie, ale dzięki ludziom dobrej woli wszystko idzie zgodnie z planem - tak o przygotowaniach mówi Bogusław Milusz, szef sztabu WOŚP w Elblągu. To Szkoła Podstawowa nr 11, której jest dyrektorem nadaje ton w finale 2018.

Jak się czują dyrektor i jego szkoła w roli debiutanta WOŚP?
       - Jesteśmy debiutantem na pewno na tak dużą skalę, ale SP 11 od lat grała jako mały sztabik - mówi Bogusław Milusz, dyrektor SP 11 w Elblągu. -  To poważne przedsięwzięcie, bo dotyczy nie tylko miasta, ale i powiatu. Jest jednak z nami dużo ludzi, którzy grali dla orkiestry w poprzednich latach, więc skład sztabu jest doświadczonym sztabem.
       14 stycznia 2018 r. na ulice miasta wyjdzie 450 wolontariuszy z puszkami. Te już czekają, opieczętowane, z banderolami. Można więc powiedzieć, że wszystko jest zapięte na ostatni guzik?
       - Mamy przygotowany program, przed nami tydzień spotkań ze służbami, produkują się gadżety elbląskie, a w internecie prowadzone są aukcje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dużo się działo, ale i nadal dzieje - mówi Bogusław Milusz.
       W sobotę, 13 stycznia, sztab główny przeniesie się z SP 11 do Ratusza Staromiejskiego.
       - Tam od lat mieści się sztab finansowy, medialny, centrum dowodzenia - mówi szef sztabu WOŚP.  - I tam 14 stycznia od godzin porannych rozpoczniemy pracę. Obok będzie scena główna, na której będzie się dużo działo, m.in licytacje i koncerty.
       Dla WOŚP zagra ponad 60 sztabików.
       - W szkołach podstawowych, gimnazjach, w przedszkolach, będzie scena wośpowa w Ogrodach, będzie Bieg "Policz się z cukrzycą", zagra z nami lodowisko, tor "Kalbar", tradycyjnie również Wojewódzki Szpital Zespolony - wylicza Bogusław Milusz. - Sztabiki rozpoczną działanie 8 stycznia. Zagrają także w Tolkmicku, Suchaczu, Gronowie Górnym, Pilonie, Węzinie.
       Wolontariusze będą kwestowali na ulicach Elbląga pod opieką uczniów klas mundurowych, których od dwóch miesięcy przygotowuje do tego działania Grupa Ratowniczo-Interwencyjno-Zabezpieczeniowa "Bielik". - Będzie to służba informacyjna i zabezpieczająca - zapowiada Bogusław Milusz.
       O godzinie 20 - tradycyjne Światełko do nieba, czyli pokaz sztucznych ogni.
       Przypomnijmy, 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to zbiórka pieniędzy dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama