UWAGA!

Przyjaźni kobietom

Elbląskie Amazonki podsumowały konkurs na Lekarza Różowej Wstążki Przyjaznego Kobietom.

Kończy się październik - od kilku lat miesiąc walki z nowotworami piersi. W tym roku, już po raz czwarty, Amazonki zorganizowały spotkania z lekarzami onkologami w 14 wsiach na terenie powiatów: elbląskiego i braniewskiego. Były także weekendowe spotkania połączone z badaniami piersi dla elblążanek.
     Nowa prezes stowarzyszenia, Danuta Tchorowska uważa, że październikowa akcja jest potrzebna.
     - Coraz więcej pań bierze udział w naszych spotkaniach i coraz łatwiej jest je przekonać do badania piersi – mówi Danuta Tchorowska.
     O tym, że spotkania z lekarzami są szczególnie potrzebne w małych miejscowościach, gdzie nie ma przychodni i szpitali, świadczą wyniki plebiscytu na Lekarza Różowej Wstążki. W tym roku panie oddały ponad 700 głosów na aż 153 lekarzy, którzy badają piersi. W tym roku wszystkie zaszczytne tytuły Lekarzy Przyjaznych Kobietom otrzymają jednak elblążanie: Sławomir Owczarek, Dariusz Osadowski i Wojciech Gajecki ze Szpitala Wojskowego oraz Jacek Mróz i Zygmunt Słabkowski ze szpitala wojewódzkiego. Uroczyste wręczenie tytułów odbędzie się we środę.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Gratulacje dla Pana Doktora Dariusza Osadowskiego! To naprawde fajny lekarz!:)
  • Przepraszam! Co znaczy fajny lekarz? Obawiam się, że lekarz powinien być po pierwsze profesjonalny, a fajny to może być np. film. Idź do niego z 5 tygodniową ciążą po kilkuletnim leczeniu i ciekawe co powie "fajny" lekarz.
  • Szczególne podziekowania należą się Panom Amazonkom, które propagują profilaktykę antynowotworową. Ze też im się jeszcze chce robić coś dla społeczeństwa w tym "skomercjonalzowanym" swiecie. Brawo!!!
  • Wiesz A., nie wiem jakie masz doswiadczenia z Panem Doktorem, ale moje sa jak najlepsze! I wlasnei takie okreslenie "fajny" jakos najlepiej mi do niego pasuje! Stwarza dobra, swobodna atmosfere! Jest jak kumpel, nie czuje sie przy Nim skrepowania.
  • a moim zdaniem powienno się robić konkurs na RUTYNIARZA i na pewno w czołówce byłby dr Janusz Flak
  • A jego brat (Dariusza O.) jest fajniejszy. :)
  • dr Flak leczy mnie od lat, dwa lata temu prowadził moją ciążę, uratował życie mojemu dziecku po "ambitnych działaniach medycznych" innego elbląskiego ginekologa. To wspaniały lekarz i prawdziwy profesjonalista z ludzkim podejściem do problemów pacjenta. Szkoda że nie wszystkie pacjentki rozumieją że ich zdrowie to nie tylko zasługa lekarza ale również ich samych, bo łatwiej zszargać komuś opinię niż przyznać się do faktu że samemu się czegoś nie zrozumiało, nie dopytało lub poprostu nie posłuchało wskazówek lekarza.
Reklama