UWAGA!

Przyjazny urząd

Od środy wchodzą zmiany, które mają usprawnić obsługę interesantów w elbląskim Urzędzie Miejskim.

Do urzędu docierały skargi dotyczących głównie faktu, że po godzinie 15.30 nie można załatwić spraw w urzędzie. Dla wielu osób wizyta w magistracie wiązała się z koniecznością zwolnienia z pracy, a nawet wzięcia dnia urlopu. Teraz ma się to zmienić. W każdą środę urzędnicy Wydziału Spraw Obywatelskich, w którym załatwia się m.in. nowe dowody osobiste, będą pracować do godziny 18.00. Ma to zapobiec także kolejkom, związanym np. z koniecznością wymiany starych dowodów na nowe (dotyczy to głównie osób, który mają taki dokument wydany przed i w 1972 roku). Kolejnym udogodnieniem ma był uproszczenie przy załatwianiu numeru PESEL, przyznawanego nowo narodzonym dzieciom. Teraz ich rodzice nie będą musieli odebrać numeru osobiście, a otrzymają informację pocztą.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Czy usprawnienie obsługi petentów obejmuje również pracę kasy w urzędzie? Jeżeli nie to zmiana godzin pracy wydziałów nie będzie żadnym usprawnieniem, gdyż przy załatwianiu wielu formalności konieczne jest uiszczenie opłaty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblążanka(2003-09-03)
 • Opłat urzędowych za czynności realizowane w wydziale, w tym w Urzędzie Stanu Cywilnego, można będzie dokonać w sekretariacie Wydziału Spraw Obywatelskich (pok. nr 96) w godzinach od 15.30 do 18.00. Dotyczy to także zakupu znaczków skarbowych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Naczelnik Wydziału(2003-09-03)
 • Normalnie biblioteka otwarta w środę, UM otwarty do 18 - HURA - wkońcu coś normalnego ułatwiające nam życie
 • od godziny 17.00 dla każdego interesanta kiełbasa na goraco i szklanka piwa , chodzcie ludziska nie bójta się .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  prawdziwy naczelnik(2003-09-03)
 • w wydziale komunikacji serwujemy dla każdego klienta po pieczonym kurczaku i flaszce wódki , chodzcie do nas , omijajcie wydzieł eweidencji ludności piwo jest rozwodnione a kiełbas stara.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  naczelnik wydziału(2003-09-03)
 • To jest prawdzwa rewolucja, pierwszy wydział, raz w tygodniu będzie dla interesantów, pozostałe nadal będą tylko dla urzędników. A może warto wprowadzić prawdzwe zmiany zamiast zmian pozornych i zmienić godziny pracy całego urzędu , np od 8 do 16 lub od 9 do 17; zlikwidować dni kiedy wydziały obsługują klientów krócej, np. referat komunikacji we czwartki obsługuje klientów do godz. 13.
 • nagrode "Przyjazny dla petenta".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Anna Pietrzniak(2003-09-03)
 • Od kilku lat prowadze dzialalnosc gosp. i czesto zalatwiam rozne sprawy w UM. Nigdy nie spotkalam sie z niezyczliwoscia czy niekompetencja urzednikow moze dlatego, ze sama staram sie byc mila, a nie grac roli niezadowolonego petenta, ktory tylko wymaga. Czasami wystarczy sie po prostu usmiechnac lub uzyc magicznego slowa "prosze". Od dawna chcialam podziekowac na szerokim forum za wszelka pomoc uzyskana od osob pracujacych w UM, a w szczegolnosci w wydzialach strategii i rozwoju, zarzadu mienia, architektury, kultury i sportu oraz innych. Uwazam, ze juz dzisiaj zasluguja oni na nagrode "Urzad przyjazny petentowi". Mam nadzieje, ze osoby, ktore maja inne, odmienne od mojego zdanie sprobuja zminic swoje podejscie i zycze im powodzenia w zalatwianiu przyszlych spraw.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Anna Pietrzniak(2003-09-03)
 • Brawo dla Pana Prezydenta i tu widać prawdziwego gospodarza który ukazuje jak mało który z prezydentów że urzędnik państwowy jest dla społeczeństwa i obywateli a nie odwrotnie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obywatel(2003-09-03)
 • Cenzura króluje!!!!!!!!!!!!1 To już nie wolno zamieszczać opinii krytycznych w stosunku do naszego wielkiego prezydenta. O stołki się chyba boicie? Czyżby aż tak dobrze płatnym zajęciem jest praca w Portelu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblążanin(2003-09-03)
 • Bardzo uprzejmie prosimy Pana Elblążanina żeby, o ile potrafi, w nieco bardziej kulturalnej formie sformułował swoje "krytyczne opinie w stosunku do naszego wielkiego prezydenta". Chcieliśmy jednocześnie zauważyć, ze określenie "krytyczna opinia" jest daleko idącym nadużyciem w stosunku do tego, co Szanowny Pan próbował zamieścić
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Redakcja(2003-09-03)
 • lubu dubu , łubu dubu , niech nam żyje nasz prezydentiunio niech żyje nam , to pisałem ja , jeden z pracowników UM.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jarzabek(2003-09-04)
Reklama