UWAGA!

Przyjdź i poczuj magię świąt

 Elbląg, Na starówce trwa budowa bożonarodzeniowej szopki
Na starówce trwa budowa bożonarodzeniowej szopki (fot. Anna Dembińska)

Świąteczne Spotkania Elblążan - wpisane w bożonarodzeniowe tradycje - są dla mieszkańców naszego miasta okazją do wspólnego świętowania. Jarmark świąteczny, wspólne kolędowanie z Urszulą, namiot Świętego Mikołaja, zjeżdżalnia pontonowa to tylko nieliczne z wielu atrakcji, które będą czekały na Starym Mieście w nadchodzący weekend (16 i 17 grudnia).

16 i 17 grudnia na starówce poczuć będzie można prawdziwie bożonarodzeniową atmosferę.
       - 90 wystawców weźmie udział w jarmarku, na którym będzie można nabyć świąteczne przysmaki, ozdoby choinkowe i stroiki, a także upominki dla najbliższych – zapowiada prezydent Witold Wróblewski, a szczegóły zdradza dyrektor Adam Jocz:
       - 16 grudnia od godz. 11 do 21 będzie można odwiedzić jarmark. O godz. 11 na placu katedralnym rozpoczną się zabawy dla najmłodszych, malowanie świątecznych ozdób, spotkania ze Świętym Mikołajem i Śnieżynkami i atrakcja – zjeżdżalnia pontonowa. Tradycyjnie przy katedrze stanie bożonarodzeniowa szopka. O godz. 14 na placu katedralnym ruszy scena muzyczna, na której dzieci i młodzież prezentować będą repertuar świąteczny. O godz. 16 zaplanowaliśmy spektakl plenerowy „Opowieść wigilijna”, zaś o godz. 17.45 na scenę wejdą „Szalone małolaty”, jako support gwiazdy wieczoru – Urszuli.
       Podczas pierwszego dnia Świątecznych Spotkań Elblążan będzie można również poznać zwyczaje bożonarodzeniowe dawnych mieszkańców naszego miasta. Pod Bramą Targową o godzinie 12.30, 14 i 15 będzie można wysłuchać barwnych opowieści o tym, jak przygotowywali się i jak spędzali święta Bożego Narodzenia dawni elblążanie.
       - Drugiego dnia, czyli 17 grudnia, jarmark rozpocznie się o godz. 11 (do 18), zaś scena muzyczna ruszy o godz. 12.30 - kontynuuje Adam Jocz. - O godz. 14 zapraszamy na spektakl pt. „Królewna Śnieżka”, zaś o godz. 15 na wysłuchanie świątecznego repertuaru chóru Alta Trinita. Nie zabraknie oczywiście tradycyjnej już wspólnej wigilii elblążan – podkreśla dyrektor Departamentu Promocji i Kultury. - Dzielenie się opłatkiem i wspólne biesiadowanie rozpocznie się o godz. 15.45. O godz. 17 rozpocznie się natomiast koncert świąteczny „Młodzi i Krzywda”.
       - Chciałbym, by ten wyjątkowy czas elblążanie i ich goście spędzili w miłej atmosferze – podsumowuje prezydent Witold Wróblewski.
      
       Świąteczne Spotkania Elblążan
       W sobotę 16 grudnia na świątecznej scenie przed katedrą wystąpią:
       godz. 14-16 - Występy grup dziecięcych z przedszkoli, szkół
       godz.16-17 - Spektakl Teatru Qfer „ Opowieść wigilijna”
       godz.17.15-18.15 - Występ Zespołu Szalone Małolaty
       godz. 19-20 - Koncert gwiazdy wieczoru: URSZULA
      
       W niedzielę 17 grudnia na scenie przed katedrą wystąpią:
       godz. 12.30-14 - Występy grup dziecięcych z przedszkoli i szkół,
       godz.14-15 - Spektakl teatru Qfer: „Królewna Śnieżka”
       godz. 15-15.45 - Koncert chóru Alta Trinita
       godz. 15.45 - życzenia świąteczne (rozpoczęcie „Wigilii dla elblążan”: przekazanie Światła Betlejemskiego, życzenia z opłatkiem, wspólny posiłek wigilijny)
       godz. 17.00 Koncert Świąteczny w wykonaniu zespołu Młodzi i Krzywda
       ok. 18.20 - Zakończenie.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama