UWAGA!

Pumptrack w parku Traugutta otwarty

 Elbląg, Oficjalne otwarcie pamptracka w parku Traugutta,
Oficjalne otwarcie pamptracka w parku Traugutta, fot. Anna Dembińska

W środę (27 lipca) oficjalnie otwarto pumptrack przy ulicy Oliwskiej. Powstał on z inicjatywy 13-letniego mieszkańca Elbląga, który zgłosił projekt do budżetu obywatelskiego na 2021 rok. Zdjęcia.

- Jesteśmy na kolejnym przedsięwzięciu związanym z rekreacją, przed wakacjami zakończyliśmy budowę pumptracka Nad Jarem, a dzisiaj formalnie otwieramy tor w parku Traugutta. Bardzo się cieszę, że wniosek o jego budowę złożył młody elblążanin. Mam nadzieję, że to miejsce będzie miało sporo fanów, także wśród dorosłych mieszkańców Elbląga - mówił podczas uroczystego otwarcia pumptracka prezydent Witold Wróblewski.

10-letni Franek mieszka na osiedlu Nad Jarem i na co dzień korzysta z tamtejszego pumptracka. W środę przyszedł przetestować nowy tor przy ul. Oliwskiej. - Jestem dzisiaj u babci, która mieszka w pobliżu. Podoba mi się ten tor, ze względu na to, że jest większy, wydaje się, że jest bardziej bezpieczny, niż ten Nad Jarem. Jeżdżę na hulajnodze od 2 lat i znam już trochę sztuczek: potrafię zrobić bunny hopa i whipa. Żeby nauczyć się bunny hopa potrzebowałem pięciu miesięcy, a whipa nauczyłem się przez rok - mówi Franek.

Przypomnijmy, że wnioskodawcą do budżetu obywatelskiego był 13-letni Gabriel Kuszner. Budowa toru kosztowała ponad 485 tys. zł. Inwestycję zrealizowała firma BT Project Sp. z o.o. z Poznania.

daw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama