UWAGA!

Punkt przedszkolny w Jegłowniku

 
Elbląg, Podpisanie umowy o dofinansowanie,
Podpisanie umowy o dofinansowanie, fot. nadesłana

Od sierpnia bieżącego roku dzieci z Jegłownika i okolic w wieku od 2-5 lat będą mogły uczęszczać do punktu przedszkolnego, który otwarty zostanie w ich miejscowości dzięki projektowi pn. „Chatka Puchatka”.

- Bardzo się cieszę, że nasz projekt otrzymał dofinansowanie. Jegłownik to drugi ośrodek pod względem liczby mieszkańców, dlatego bardzo zależało mi, aby tu również funkcjonowało przedszkole, a dzieci z tego terenu miały równy dostęp do edukacji. 31 grudnia podpisałem z Marszałkiem Województwa Jackiem Protasem umowę o dofinansowanie projektu, aktualnie rozpoczynamy prace organizacyjne i od sierpnia rozpoczynamy zajęcia – zaznacza Marcin Ślęzak Wójt Gminy Gronowo Elbląskie.
       Przedszkole przyjmie 25 dzieci, będzie w nim również funkcjonował oddział integracyjny. Przez dwa lata przedszkolaki będą miały zapewnioną bezpłatną opiekę, zajęcia oraz wycieczki. Na realizację projektu gmina otrzymała dofinansowanie w kwocie 616 378, 65 zł z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach działania 9.1.1 – Zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej.
      
Urząd Gminy Gronowo Elbląskie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama