UWAGA!

PUP u prezydenta

1 stycznia Powiatowy Urząd Pracy przeszedł pod nadzór prezydenta Elbląga. Dzisiaj (5 stycznia) w ratuszu odbyło się spotkanie prezydenta Henryka Słoniny z dyrektorem PUP Iwoną Radej.

- Prezydent Henryk Słonina przedstawił swoje oczekiwania związane z pracą urzędu - informuje rzecznik prezydenta Agnieszka Staszewska. - Priorytetem będzie realizacja szkoleń pod konkretne potrzeby pracodawców i ścisła współpraca z firmami w kwestii zapotrzebowania na określoną kadrę. Zacieśniona także zostanie współpraca PUP ze szkołami ponadgimnazjalnymi - technikami i liceami profilowanym - w zakresie tworzenia nowych kierunków kształcenia pod potrzeby lokalnego rynku pracy.
     Na 2007 r. w projekcie budżetu Elbląga na działalność PUP zaplanowano środki w wysokości 2,7 mln złotych, w tym na płace 2,37 mln zł (88,03 proc.), na pozostałe wydatki bieżące 323,1 tys. zł. (11,97 proc.). Pracownicy PUP, analogicznie jak pracownicy w pozostałych jednostkach podległych miastu, otrzymają podwyżki wynagrodzeń w wys. 4 proc.
     Na mocy porozumienia prezydenta ze starostą powiat ziemski finansuje PUP kwotą 616 103 zł rocznie. Jest ona wyliczana na podstawie liczby mieszkańców powiatu ziemskiego w stosunku do liczby wszystkich mieszkańców z całego terenu działania PUP. Powiat ziemski zamieszkuje 56 491 osób (30,39 proc.), powiat grodzki 129 410 osób (69,9 proc. ogółu mieszkańców).
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • No to w końcu dowiemy sie jaka będzie ich płaca brutto miesięcznie?, czy to tajemnica.Bo ja mam 900 brutto, a 640 zł. na ręke.
 • karierowicz,a miska ryżu to za mało?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  chińczik(2007-01-06)
 • ~do PD autora artykułu. Jakby tak zsumować procenty ludności okazałoby się, że ogólnie liczba mieszkańców powiatu ziemskiego i godzkiego stanowi 100,29 % ogólu mieszkańców. A zawsze byłem przekonany, że ogół mieszkańców zamyka się w 100 %. Zatem PD - promotor matematyki stosowanej...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Einstein-junior(2007-01-06)
 • Za przeproszeniem co Pan prezydent pie - y pracodawcom taka pomoc niejest potrzebna sami sobie dadzą rade i kadry wyszkola .Rynek elbląski niepotrzebuje kadr ze względu na całkowitą zapaść swery produkcyjnej.Ta zapaść to zasługa również prowadzonej wieloletniej polityki miasta.Panie prazydeńcie pora likwidować a napewno ograniczać zatrudnienie w takićh instytucjach PUP,centrum pomocy i pracy itd to instytucje pasożytnicze,
 • mam nadzieje ze zadnych podwyzek im nie dzdza a zwolnia pare osob
 • Też jestem zdania, że najwyższa już pora likwidować typowo pasożytnicze i fasadowe instytucje legitymujące się jedynie efektami własnego zatrudnienia (jak widać na załączonym obrazku) a nie rozwiązaniem konkretnych spraw i problemów, do czego właśnie zostały powołane. Znamiennym jest fakt, że nic nie słyszymy o efektach działalności ZUS-u, PUP-u i innych tego typu placówek. One są i jest to niewątpliwe wielkie osiągniecie wyznawców tego typu instytucji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2007-01-06)
 • I bardzo dobrze!!! Potrzeba jest zmian bo w Elblągu pracy nie ma a PUP powinien być instytucją która faktycznie daje prace i pomaga a nie jak przyjdzie interesant to wychodzi z kwitkliem i znów nie ma pracy ponieważ brak ofert.Co z tymi co kiedyś pokończyli szkoły i nie mogą znaleść pracy? bezrobotna
 • No to policzmy: 2,37mln zł /12 (miesięcy) / 2464,66 (średnia pensja podawana przez ZUS)- to daje statystycznie 80 ciepłych stołków z pensją o której większość mieszkańców Elbląga może pomarzyć. I teraz ciekawe ile te statystyczne 80 urzędników załatwiło pracy dla statystycznych bezrobotnych. Pompowanie prawie trzech milionów złotych w instytucję, która jest de-facto kasą zapomogową jest moim zdaniem jednym wielim skandalem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jadwiga777(2007-01-06)
 • A Ja wam powiem tak : Urzędy Pracy to pasożytnicze instytucje przejadające pieniądze podatników. Za przeproszeniem g****o robią a mało tego niektórym pracodawca utrudniają życie. Ta instytucja nie ma racji bytu w obecnej rzeczywistości nie jest nikomu potrzebna chyba że do wypłacania zasiłków ale do pośrednictwa pracy sie wogole nie nadają /!!! ,Ja sie pytam pracowników PUP za co chcecie podwyżki !!!!!? pytam sie ZA CO?? jesteście a'społeczni i a'rynkowi. Ja jestem pełnomocnikiem jednej z firm chciałem złorzyć ofertę pracy i cooo Nie przyjeli bo ... procedury nie pozwalają odprawili mnie z kwitkiem. Pytam sie zza co chce cie te podwyżki ZA CO ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wasz sponsor-podatnik(2007-01-06)
 • aa i jeszcze jedno jak uwarzacie ze za mało dostajecie to droga wolna .. idzcie do firm prywatnych które olewacie tam was nauczą pracy i szacunku dla kasy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wasz sponsor-podatnik(2007-01-06)
 • Panie prezydencie było pognać ta babę!!!
 • Pracownice z PUP biora urlop bezpłtny i wyjezdzaja na pare miesiecy do pracy za granicę,gdzie ci co nie maja zadnej pracy odsylani sa z kwitkiem!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  prawdziwyfakt(2007-01-06)
Reklama