UWAGA!

Puszka za 4,5 tysiąca

W poniedziałek do sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dotarła puszka, w której było 4,5 tys. zł. Oznacza to, że elblążanie podarowali 85 tys. zł, a nie - jak podaliśmy wcześniej - 80 tys.

Zważony został także zagraniczny bilon, który elblążanie bardzo chętnie wrzucali do puszek. Do Jurka Owsiaka trafi zatem z Elbląga aż 200 kg monet w obcej walucie. Również wczoraj jubiler wycenił kosztowności przekazane orkiestrze.
     - Są one warte 2648 zł - mówi Dariusz Stosik z elbląskiej komendy hufca ZHP. - Trafiały do nas m.in. pierścionki, łańcuszki, a także komplet kolczyków z brylantami i szafirem.
     Specjalnie dla spóźnialskich, którzy w niedzielę - choć chcieli - nie zdążyli podarować niczego orkiestrze, w bankach PKO SA są jeszcze wystawione puszki. Organizatorzy mają nadzieję, że w tym roku uda się przekroczyć granicę stu tysięcy zł.
     - Są to dane wciąż jeszcze nieoficjalne - dodaje Dariusz Stosik. - Nadal spływają do nas pieniądze. Także banki, które ponownie liczą całą sumę, jeszcze nie skończyły pracy.
     
     Zobacz także: "Szczodrzy elblążanie"
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Cieszę się, że Elbląg grał z Orkiestrą. W akcję włączył się i WOK, i szpital, i elbląska telewizja - fajnie. problemy techniczne utrudniły odbiór, ale i tak brawo.
  • Pieniądze są ważne, ale ja bym liczyła, ile naklejono serduszek. To chyba też ważne. Jak fajnie wyglądali ludzie w kościle z naklejonymi sercami. Szkoda, że nie miałam aparatu, bo byłoby fajne zdjęcie!
  • Nie wazna jest kasa-a dar serca..i na marginesie p raz pierwszy nie musimy sie wstydzic swiatelka do nieba
  • rok temu światełko też było na poziomie i jeszcze ludzio rozdano ponad 1000 zimnych ogni było super.W tym rogu zdecydowanie lepiej wypadł zespół ,który rewelacynie zagrał hymn orkiestry. Dobrze ze Bocian zrezygnował z zespołów ,które na scenie uczyły się grać. Robiły popelinę. Za rok pewnie będzie jeszcze lepiej .Ważne ze Elbląg nie jest ubogim krewnym imprez w innych miastach. Kilu ludzi społecznie zrobiło i tak niezłą imprezę.
Reklama