UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Radni za przywróceniem Kolei Nadzalewowej

 
Elbląg, Kolej nadzalewowa w konkursie Fotka Miesiąca - lipiec 2012.
Kolej nadzalewowa w konkursie Fotka Miesiąca - lipiec 2012. Fot. Piotr Cieśliński

Elbląscy radni jednogłośnie na ostatniej sesji przyjęli stanowisko w sprawie rewitalizacji Kolei Nadzalewowej. Apelują do marszałka regionu, by zgłosił tę linię do rządowego programu „Kolej Plus”.

Przypomnijmy, że z inicjatywą uchwały w sprawie Kolei Nadzalewowej wystąpił klub radnych PiS już na marcowej sesji, ale wówczas po długiej dyskusji głosami radnych Koalicji Obywatelskiej i KWW Witolda Wróblewskiego projekt spadł z porządku obrad. Temat wrócił na ostatnią czwartkową sesję i też nie obyło się bez kontrowersji.
       W pierwotnej wersji projektu uchwały klub radnych PiS domagał się od marszałka, by jak najszybciej zlecił wykonanie studium wykonalności dla rewitalizacji linii kolejowej. - Nie ma decyzji, że ta trasa zostanie przywrócona, w związku z tym nie ma możliwości pracy nad studium wykonalności. Nie możemy głosować nad czymś, czego nie ma – argumentował Michał Missan, wiceprzewodniczący RM i radny PO, zgłaszając poprawkę w treści projektu uchwały z apelem o uwzględnienie Kolei Nadzalewowej jako priorytetowej linii kolejowej w regionie i wpisanie jej przez marszałka we wniosku do rządowego programu „Kolej Plus”.
       Klub radnych PiS zgodził się na taką poprawkę w swoim projekcie stanowiska i dzięki temu w głosowaniu nad przyjęciem uchwały na sesji Rady Miejskiej zapanowała, przynajmniej w tej sprawie, jednomyślność. A to w kluczowych sprawach dla miasta zdarza się ostatnio bardzo rzadko.
      
       Poniżej prezentujemy pełną treść stanowiska Rady Miejskiej w sprawie rewitalizacji Kolei Nadzalewowej.
      

       „W związku z opublikowanymi przez Ministerstwo Infrastruktury założeniami Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej, nazwanego Programem Kolej Plus oraz na podstawie § 10 ust. 2 Statutu Miasta Elbląga, Rada Miejska apeluje o ujęcie w ramach wyżej wymienionego programu przedsięwzięcia polegającego na rewitalizacji Kolei Nadzalewowej i przywrócenia połączeń kolejowych Elbląg – Braniewo w ramach programu Kolej Plus.
       Od momentu powstania Kolej Nadzalewowa stanowiła ważny fragment lokalnej sieci kolejowej, łącząc dwa większe miasta (Elbląg i Braniewo). Wznowienie połączeń na trasie Kolei Nadzalewowej daje możliwości stworzenia ciekawych opcji transportowych do Braniewa, Tolkmicka czy Fromborka. Taka organizacja transportu służyłaby także ożywieniu miasteczek i miejscowości nad Zalewem Wiślanym. Przywrócenie połączeń na trasie Kolei Nadzalewowej: Elbląg, Tolkmicko, Frombork, Braniewo dzięki wykorzystaniu rządowego Programu „Kolej Plus”będzie także komplementarne z rządowych projektem przekopu Mierzei Wiślanej. Kanał Żeglugowy ma doprowadzić do zniesienia istniejących barier infrastrukturalnych, które ograniczają rozwój północno-wschodniej części Polski, szczególnie miasta Elbląga, powiatu elbląskiego oraz braniewskiego.
       Rada Miejska apeluje do Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego o uwzględnienie wyżej wymienionej inwestycji na liście priorytetowych dla naszego województwa linii kolejowych zgłaszanych do Programu Uzupełnienia Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej „Kolej Plus”.
      
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama