UWAGA!

Radni zadecydują o losie Straży Miejskiej

 
Elbląg, Radni zadecydują o losie Straży Miejskiej
fot. arch. WS

Opinia Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie już była, teraz czas na głosowanie. Na najbliższej, a jednocześnie ostatniej przed wakacjami sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się 26 czerwca, radni będą decydować o tym, czy Straż Miejska zostanie rozwiązana, czy nie. Stosowny projekt uchwały już jest.

Projekt uchwały zakłada, że gdyby radni zagłosowali za rozwiązaniem tej formacji zostanie ona zlikwidowana do końca roku. Do dnia zakończenia postępowania Straż miałaby prowadzić dotychczasową działalność, a jej mienie przeszłoby do zasobów miasta i zostałoby zagospodarowane "zgodnie z właściwymi przepisami", tak samo jak wszystkie należności.
       W uzasadnieniu czytamy, że "Straż Miejską w Elblągu utworzono w celu wykonywania zadań w zakresie ochrony porządku publicznego. Jednakże w sytuacji ekonomiczno-społecznej w jakiej znajduje się Elbląg istnienie powyższej jednostki wnioskodawca uważa za nieuzasadnione, ponieważ: 1. większość czynności, które wykonuje obecnie Straż Miejska w Elblągu powinna wykonywać policja, bo ta posiada szersze uprawnienia przez co może elastyczniej i skuteczniej reagować na zmieniającąsię sytuację w trakcie przeprowadzanych interwencji. 2. istnienie Straży Miejskiej w Elblągu generuje koszty, które nie przekładają się znacząco na poprawę jakości życia elblążan".
      
       Czy projekt ma szansę wejść w życie? O tym już wkrótce.
      
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Rozstrzyga się czy Wilk będzie dalej prezydentem, czy pożegnamy go.
 • najwyższa pora
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  65
  10
  redrum(2014-06-13)
 • I na pewno poprawi sie poziom bezrobocia. ..
 • I tak porzegnamy
 • Drodzy Strażacy Wiejscy, gonić pracowników Urzędu Miasta co palą pety jak w podstawówce tzn za każdym rogiem, co nikt tego nie widzi czy ślepota ogólna panuje w tym bastionie nierobów. Niby magistry tam robią a zachowują się jak dzieciaki z gimnazjum.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  30
  3
  Antynikotyn(2014-06-13)
 • Przecież to ustawka na maksa! Zagłosują za nierozwiązaniem i tak będzie Wilk syty i owca cała?! Ocknijcie się wszyscy w tym chorym mieście bo zakłamanie i chamstwo wygra!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  35
  3
  urnochód(2014-06-13)
 • Według mnie i tak się tu nic nie zmieni na lepsze w tym Elblążkowie. .Będzie tylko gorzej. Urzedasy tylko patrzą żeby kasa wpływała do urzędu, a stamtad albo wydawana na pierdoły, albo do ich kieszeni, a nie na to, żeby zwykli szarzy ludzie mieli prace i byli szczęśliwi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  1
  sddgfhhjfgdsfa(2014-06-13)
 • Do Kaduka pogonić to towarzystwo wzajemnej adoracji. Miłosciwie nam panujący sto i w" rozkroku" i nie wie na którą stronę przechylić szalę. Najgorsza ta decyzja, jak się nie ma pewności co powie elektorat. Wybrani przez nas rajcowie nie zawsze prezentują swój punkt widzenia. Może stanie się w końcu cud i SM pójdzie w odstawkę pod przysłowiowy kapelusz. Najwyższa pora na to drodzy radni. Nie obawiajcie się podjąć tej decyzji. Przecież ta instytucja jest od dawna skazana na jej likwidację. Dlaczego to tak długo trwa?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  1
  Kaligula(2014-06-13)
 • Rozwiązać Straż Miejską. Tylko zarabiają na mandatach w ruchu drogowym, jak przekroczysz prędkość o 10km/h. , zamiast zająć się porządkiem publicznym.
 • rozwiązanie straży miejskiej to pierwszy krok ku normalności. Utrzymywanie sztucznych etatów kosztuje duże pieniądze z kasy miejskiej które należy przeznaczyć na walkę ze skrajną biedą w tym mieście która rośnie w zastraszającym tempie, szczególnie zadbać o dzieci i młodzież która ucieka z tego kraju. Nie dość że na nr 986 dodzwonienie jsię graniczy z cudem to jeszcze jest kupa niepotrzebnych stanowisk jak np. powołanie ostatnio rzeczniczki prasowej nie wiadomo po kiego grzyba, do tego komendant Korzeniowski ma 60 lat i dawno powinien być na " uprzywiliowanej" emeryturze mundurowej za pracę w milicji od 1976 roku do samego jej końca (1989), później w policji by zrezygnować w 1997 i wstąpić do SM na komendanta (jakże przejrzysta kariera). Tym samym odbiera miejsce młodemu pokoleniu. Do tego dochodzą stanowiska biurowe w utrzymaniu nikomu nie potrzebnej straży powołanej do " pomocy obywatelom"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  3
  Zna"f"ca(2014-06-13)
 • Zlikwidować Straż Miejską - dać ich do pracy do Zieleni Miejskiej niech zobaczą jak się pracuje za 1200 zł na rękę z 20-to letnim stażem
 • Zagłosuję na każdego kto zagłosuje za rozwiązaniem SM. Na KAŻDEGO !!!!! Nawet jak platfusy będą ZA to na nich zagłosuję mimo że nie cierpię jak zarazy.
Reklama