UWAGA!

Raport o stanie miasta gotowy

 Elbląg, Raport o stanie miasta gotowy
fot. arch. UM w Elblągu

Zgodnie z obowiązkiem wynikającym z ustawy o samorządzie gminnym prezydent Witold Wróblewski przekazał Radzie Miejskiej. „Raport o stanie Miasta za rok 2020”. Raport dostępny jest również dla mieszkańców w Biuletynie Informacji Publicznej. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

- Mam przyjemność już po raz trzeci przedłożyć Państwu Raport o stanie Miasta Elbląg. Opracowanie to w sposób rzetelny i kompleksowy prezentuje sytuację naszego miasta i pracę samorządu w minionym 2020 roku. Znajdują się w nim informacje o naszej działalności, w oparciu o realizację polityk, programów, strategii, oraz uchwał Rady Miejskiej. Opracowany materiał przedstawia wszystkie ważne obszary życia gospodarczego i społecznego. Jestem przekonany, że dostarczy on Państwu wszelkich niezbędnych informacji na temat naszego miasta i jego potencjału rozwojowego. Rok 2020 był rokiem wyjątkowym. Upłynął pod znakiem pandemii COVID-19 i walki z chorobą wywołaną przez wirusa. Sytuacja w kraju zmieniała się dynamicznie, a wprowadzane przez Rząd obostrzenia wymuszały na samorządach, firmach i instytucjach podejmowanie szybkich decyzji, wdrażanie nowych procedur, reżimów sanitarnych, organizowanie wsparcia w różnych obszarach i dziedzinach życia – podkreśla Prezydent Witold Wróblewski.

Raport ma ponad 620 stron i podzielony jest na 16 rozdziałów. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem. Oprócz opisu, charakterystyki miasta i struktury samorządowej przedstawione w nim zostały między innymi szczegółowe informacje dot. majątku i finansów miasta, działania społeczne, edukacyjne, kulturalne, sportowe oraz inwestycyjne, realizowane w minionym roku. Znaleźć w nim można także szczegółowe dane na temat bezpieczeństwa, gospodarki komunalnej, mieszkaniowej, planowania przestrzennego, ochrony środowiska, rozwoju przedsiębiorczości, czy realizacji Budżetu Obywatelskiego. Nad dokumentem zostanie przeprowadzona debata na sesji Rady Miejskiej w dniu 24 czerwca 2021 r. Mogą w niej zabrać głos elblążanie, zgodnie z zapisami ustawy o samorządzie gminnym. Szczegółowe informacje na temat zasad debaty nad Raportem przedstawi w najbliższych dniach mieszkańcom Przewodniczący Rady Miejskiej.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama