UWAGA!

Ratujemy życie, a nie leczymy!

Elbląg, Akcja ratownicza (
Akcja ratownicza ( fot. Paweł Serocki).

Na kursie pierwszej pomocy zorganizowanym z inicjatywy portElu największy nacisk położono na ćwiczenia praktyczne i symulacje wypadków samochodowych. Umiejętności zdobyte podczas szkolenia zostały skonfrontowane z rzeczywistością. Wiedza w połączeniu z gruntownym przygotowaniem praktycznym i pracą w zespole ukazały prawdziwe rezultaty tegoż kursu. Zobacz inne zdjęcia .

Podczas ostatniego dnia szkolenia, uczestnicy zajmowali się „urazówką”, skupiając się na obrażeniach ciała spowodowanych wskutek wypadku samochodowego. Na zajęciach rozmawiano również na temat niesienia pomocy osobom chorym na padaczkę, pod wpływem alkoholu oraz topielcom. Ćwiczenia obaliły wiele mitów związanych z udzielaniem pomocy i uczuliło kursantów na podstawowe błędy popełniane przy akcji ratowniczej.

 


     Na szkoleniu poruszono wiele istotnych kwestii, m.in.: brak praktycznego przeszkolenia w udzielaniu pierwszej pomocy dla przyszłych kierowców na kursie prawa jazdy! Innym przykładem jest wyposażenie apteczki samochodowej, w której zazwyczaj nic nie ma!
     -Amerykańskie statystyki podają, że podczas całego życia, człowiek musi udzielić pierwszej pomocy cztery razy. Trzy przypadki będą dotyczyły najbliższego otoczenia! - uświadamiał uczestników kursu pan Mariusz Gągalski. Daje to do myślenia i uruchamia naszą wyobraźnię.
     
     Kurs został zorganizowany z inicjatywy portElu. Sponsorem jest Elbląskie Centrum Mediacji. Samochodów do zaimprowizowania wypadku użyczyła firma Citroën.

Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Gorąco chciałbym podziękować pani Annie Olszewskiej z Elbląskiego Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej przy ul. Komeńskiego 42 za sponsorowannie tego szkolenia. Również wielkie dzięki dla firmy CITROEN POSTEK za dowiezienie aut do symulacji wypadku. Szczególne podziękowania dla instruktorów za przekazaną wiedze w zakresie ratowania życia. Wszyscy uświadomiliśmy sobie że nie ma nic cenniejszego niż ludzkie życie i dlatego gorąco zachęcam wszystkich do szkolenia się w tym zakresie jak i przynajmniej raz w miesiącu zasymulowania jakiegoś zdarzenia i zrobienia sobie ćwiczeń. Nic takie ćwiczenie nie kosztuje. Uśmiech i słowo dziękuję jest w każdym przypadku najwyższą nagrodą dla nas od osoby jaka dzięki nam jest zdrowa i żyje. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za wspaniałą współpracę i do zobaczenia na kolejnych szkoleniach oraz ćwiczeniach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Krzysztof Milewski(2008-09-21)
 • Droga Redakcjo, czy jest planowany taki kurs w niedalekiej przyszłości ? Bo myśle, że zainteresowanie jest duże tym tematem wśród Czytelników a nie wszyscy mieli szanse się zapisać. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MArek Z(2008-09-22)
Reklama