UWAGA!

Razem można więcej i lepiej

 Elbląg, Razem można więcej i lepiej
(fot. Anna Dembińska)

Powodzie, katastrofy drogowe, zagrożenia chemiczne, a nawet trzęsienia ziemi – we wszystkich sytuacjach kryzysowych będą ze sobą współpracować Elbląg i powiat elbląski. Starosta i prezydent podpisali porozumienie w tej sprawie.

- Każdy obywatel oczekuje od władzy bezpieczeństwa, a zagrożenia nie znają granic ani na terenie powiatu ani miasta – mówi starosta elbląski Maciej Romanowski. - Jeśli dotyka ono powiat, za chwilę może przybyć do Elbląga. Wspólne zarządzanie walką z tymi zagrożeniami będzie bardziej efektywne, wydajne i stanie się gwarantem większego bezpieczeństwa. A zagrożenia na pewno kiedyś nas dotkną. Najbardziej powszechnym jest zagrożenie powodziowe. Służby mundurowe podpowiedziały nam, że przeciwdziałanie tym zagrożeniom odbywałoby się szybciej i efektywniej, gdybyśmy mieli jedno centrum dowodzenia, jedną naradę.
       Ukoronowaniem współpracy między miastem a powiatem był podpisany we wtorek list intencyjny w sprawie współpracy w walce z zagrożeniami. To dopiero pierwszy krok w walce z żywiołami. Celem jest stworzenie w przyszłości wspólnego Centrum Zarządzania Kryzysowego.
       - Trudno jest prowadzić walkę z żywiołem na dwa fronty, jak było to do tej pory – dodaje starosta. - Potrzebny jest jeden ośrodek zarządzania, jeden dowódca, który nadzoruje całość. Naszym docelowym marzeniem jest stworzenie głównego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Do roku 2018 jeszcze wiele działań przed nami, w ramach których uzgodnimy szczegółowe zakresy obowiązków. W tym celu będziemy musieli zwrócić się do ekspertów - do służ mundurowych: straży pożarnej, policji, straży granicznej, którzy doradzą nam, jak dane kompetencje będzie można rozdzielić, w jaki sposób je zawrzeć w stosownych dokumentach.
       - Wspólne zarządzanie kryzysowe, wspólnie podejmowane decyzje i działania na pewno w sposób sprawniejszy i efektywniejszy przyczynią się do reagowania na zagrożenia – uważa prezydent Elbląga Witold Wróblewski. - Te same problemy kryzysowe dotyczą zarówno powiatu jak i miasta. W tej chwili mówimy o połączeniu sił w wielu działaniach. Chcemy współdziałać, aby szkody, które powstają w wyniku zagrożeń, lepiej koordynować, lepiej wykorzystać sprzęt. Razem można więcej i lepiej, dlatego że integrujemy i łączymy nasze środki finansowe, dając szansę ich lepszego wykorzystania.
mg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • No super, jak Breżniew z Carterem. Jeszcze tylko " na misia" i buźka w usta a potem wódka, dziewczyny i balanga! ( a mówią że Elbląg nie umie się bawić..) Umowa stulecia !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  Boloztaczką(2015-05-27)
 • To jakieś jaja sobie chyba robią! Takie rzeczy są oczywiste jak słońce, że muszą ze sobą współpracować. No tak, pewnie teraz trzeba będzie powołać nowy sztab ludzi do zarządzania. Niech to się w końcu skończy i przyjdą ludzie bez powiązań.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  chcęzmiandlapotomnych(2015-05-27)
 • Kiedy referendum?
 • Super i dodatkowe miejsca pracy dla swoich. ..
 • Super i nowe miejsca pracy dla swoich. ..
 • co by tu zrobić aby się nie narobić ale cos podpisać, że niby coś się zrobiło?. .. okazuje się, że pan Witek to się w kampanii nagadał a g. .. .robi,
 • Dobrze by było, aby wspólnie wzięli się za drogę powiatową 1103N prowadzącą do Jegłownika, bo to ona jest prawdziwym zagrożeniem dla użytkowników tej drogi. Oznakowanie pionowe w powiecie także przy w/w drodze makabryczne. .prawie nie ma takiego znaku, który by był prawidłowo ustawiony (wkopany), poprzechylane, źle poskręcane (luźne) itd. .. itd. Pobocza zarośnięte zielskiem, patrząc na to wszystko wysuwa się stwierdzenie, że brak jest nadzoru i porządnego gospodarza w ZDP.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  użytkownikdróg(2015-05-27)
 • Już nawet śmiać mi się nie chce z Wróblewskiego. Żenada
 • wiecznie podpisują, a ciagle nic nie ma :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  jankomuzykant(2015-05-27)
 • a moim zdaniem przed przystąpieniem do pracy w UM powinni sprawdzać alkomatem każdego począwszy od szeregowego gryzipiórka skończywszy na prezydencie miasta!
 • na początek panie Witoldzie razem ze starosta załatajcie dziurę w moście Niskim, wielka dziura jest, kupcie kropelkę i zaklejcie ją bo wstyd
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  adamsłodowy(2015-05-27)
 • To znaczy, że będą pracować od dziś bez przerwy bo kryzys w Elblągu trwa. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  helamagb6(2015-05-27)
Reklama