UWAGA!

Redakcja jak się patrzy

Olsztyński oddział Telewizji Polskiej od dziś ma w Elblągu redakcję z prawdziwego zdarzenia. Dotychczas funkcjonował w mieście tylko punkt korespondencyjny.

Uroczystego otwarcia redakcji z przecięciem wstęgi dokonali wiceprezydent Elbląga Witold Wróblewski i dyrektor regionalnej Trójki z Olsztyna Jarosław Kowalski.
     - Jesteśmy w Elblągu od stycznia i mamy już możliwość wysyłania materiałów światłowodem - powiedział Jarosław Kowalski. - Kolega Leszek Sarnowski nie musi już wysyłać kaset autobusem czy pociągiem, bo też pamiętam takie czasy. Prędkość przekazu jest teraz bardzo w cenie, a to dla Elbląga oznacza, że informacje stąd będą się pojawiać nie tylko na antenie regionalnej, ale i ogólnopolskiej.
     - Prowadzimy rozmowy z TPSA, by bezpośrednio z redakcji była możliwość przesyłania obrazu i dźwięku i wejść na żywo - dodał wiceprezydent Wróblewski.
     Telewizja Olsztyn zastąpiła od stycznia gdańską “trójkę” na elbląskim rynku medialnym. Choć informacje z Elbląga pojawiają się na antenie TVP Olsztyn, to jednak nadal nie wszyscy mieszkańcy mogą je oglądać. Co prawda niektórzy odbierają emitowane o 18.00 wiadomości z regionu na kanale 21 w telewizyjnej “dwójce”, ale cały program, jaki przygotowuje olsztyńska telewizja, nie jest w Elblągu dostępny. Ma się to wkrótce zmienić.
     - Mamy dobre informacje, bo dyrekcja TVP podjęła decyzję o doprowadzeniu światłowodu i jeszcze w kwietniu cały program z Olsztyna trafi do odbiorców telewizji kablowej - dodał Kowalski.
     To jest jednak tylko połowiczne rozwiązanie, bo nie obejmie tych, którzy kablówki nie mają. Telewizja Olsztyn dotrze do nich dopiero wtedy, gdy zostanie uruchomiony cyfrowy nadajnik naziemny, ale jest to dopiero w sferze projektów. W elbląskiej redakcji Telewizji Olsztyn pracują: Leszek Sarnowski, Joanna Tomczyk i operator Tomasz Misiuk.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • I CO Z TEGO SKORO CIĄGLE NIE MOGĘ OGLĄDAĆ MAGAZYNU EOL??? TYLKO MAM ŁASKAWIE ZASZCZYT OGLĄDAĆ INFORMAJĘ O 18.00??? KIEDY WRESZCIE RUSZY PROGRAM 3 TVP OLSZTYN W ELBLĄGU??? BO JAK NARAZIE TO 150m. KABLA ZABRAKŁO :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jarek z RÓZANEJ(2005-03-23)
 • Tadaaaaa! BrawoBrawo!!! Baaaaardzo się cieszymy, że już nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy oglądali "jeszcze w kwietniu cały program z Olsztyna" ...łącznie ze światłoprzewodzonymi licznymi materiałami "elbląskiej redakcji Telewizji Olsztyn" ...przyOkazji: panuRed życzę mniej problemów zdrowotnych - szczerze!
 • czy nie lepiej było zostawić reginalnego gdańska tym, którzy w najbliższym czasie nie mogą liczyć na regionalny olsztyn? w ten sposób jedni dostali coś za coś, a inni nie mają nic. ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  urodzony elblążanin(2005-03-24)
 • ehmm... jak zapewne wiekszosc mieszkancow Elblaga - wolalbym wiedziec, co sie dzieje w Gdansku... Chyba nikt z moich znajomych nie jest jakos powazniej zwiazany z Olsztynem, tymczasem do Gdanska "kursuje" naprawde sporo... ehhh, ta tak zwana [nie wiadomo dla czego] "demo -kracja" :(
 • Elbląg jest pustynią informatyczną.Jeszcze pod Gdańskiem ,prawie nie było informacji o elblągu .Teraz pod Olsztynem nie mam nic .Mieszkam na wsi i podobno mam założyć drugą antenę . W programach prasowych nie ma Olsztyna . Już pare lat jest punkt TVP3 w elblągu .I dlaczego nagle miało by się zmienić .
 • OLSZTYN TO SIE NADAJE ..........
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ANTY OLSZTYNIAK(2005-03-25)
Reklama