UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rekordowy ruch na granicy

Elbląg, Rekordowy ruch na przejściu granicznym w Grzechotkach
Rekordowy ruch na przejściu granicznym w Grzechotkach (fot. IC w olsztynie)

Wczoraj (11 czerwca) w Grzechotkach, w czasie 12-godzinnej zmiany dziennej, odprawiono ponad tysiąc samochodów osobowych udających się do Polski. To rekord. Zazwyczaj jest to średnio nieco ponad 700 aut.

W sumie, na wszystkich przejściach granicznych na polsko-rosyjskiej granicy do naszego kraju wjechało w tym czasie 2431 samochodów osobowych w sytuacji, gdy w dniach poprzedzających Euro 2012 było ich w takim samym okresie średnio ok. 1700.
       Należy podkreślić, iż mimo wzmożonego ruchu granicznego na granicy polsko-rosyjskiej odprawy odbywają się bez żadnych zakłóceń i na bieżąco. W sumie, od 7 czerwca od godz. 8 do godz. 8 dziś (12 czerwca) warmińsko-mazurscy celnicy odprawili:
       - samochody osobowe – 31 944
       - autokary – 461
       Największy ruch obserwujemy na przejściu Grzechotki - Mamonowo II. Tam granicę przejechało 11 557 aut osobowych i 87 autokarów, z czego 2727 pojazdów przekroczyło granicę korzystając z „zielonego korytarza”. To rozwiązanie, pierwsze na granicy z Rosją i działające póki co pilotażowo, stale udoskonalamy. By ułatwić wyjazd z Polski m.in. kibicom, dla osób opuszczających nasz kraj uruchomiliśmy 4 pasy odpraw wchodzące w skład „zielonego korytarza” (dotychczas działał jeden) a także dodaliśmy dodatkowy pas dla osób wjeżdżających.
       Mimo, że nie odnotowujemy żadnych utrudnień przy przekraczaniu granicy nadal na przejściach pracują dodatkowi funkcjonariusze z komórek wewnętrznych. Wykorzystujemy też ebooking – wyprzedzającą informację na temat planowanych przejazdów zorganizowanych grup turystycznych.
       Sytuacja na granicy jest na bieżąco monitorowana i jesteśmy przygotowani do obsługi ruchu granicznego nawet gdyby jeszcze się zwiększył.
       Przypominamy też, że na naszej stronie internetowej www.olsztyn.ic.gov.pl można śledzić na bieżąco sytuację na granicy – dane o ilości odprawionych aut i czasie oczekiwania są aktualizowane co 3 godziny.
      
Ryszard Chudy, Biuro Prasowe Izba Celna w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama