UWAGA!

Remont torowiska spowoduje zmiany w kursach tramwajów

W związku z pracami remontowymi torowiska na skrzyżowaniu ulic Robotniczej, Pocztowej i Królewieckiej, w niedzielę 10 sierpnia tramwaje będą kursować po innych trasach. Za „dwójkę” kursować będzie autobus.

Jak informuje Zarząd Komunikacji Miejskiej Elblągu, tramwaje linii nr 1, 3 i 4 w kierunku Ogólnej, kursować będą ul. Królewicką - Płk Dąbka, natomiast na kierunku powrotnym ul. Obr. Pokoju - Browarną.
     Natomiast linia nr 2 będzie zawieszona. Od godz. 6 do 22, za „dwójkę” będzie kursował autobus, co ok. 30 minut, po trasie: Robotnicza - Teatralna - Królewiecka – Marymoncka (pętla), powrót tą samą trasą.
     Przy ul. Kościuszki (w pobliżu szpitala, vis a vis istniejącego przystanku linii nr 17) zostanie ustawiony przystanek tymczasowy. Na trasie przejazdu autobus będzie się zatrzymywał na istniejących przystankach tramwajowych i autobusowych.
     Sugerowane miejsca przesiadki z autobusu na tramwaj i odwrotnie to przystanek na ul. Robotniczej (przy banku Millennium).
     W przypadku przesiadki z autobusu zastępczego do tramwaju i odwrotnie, pasażer korzysta z tego samego biletu.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Jeżeli jest tak samo genialna koncepcja modernizacji jak kawałek Okrzei i skrzyżowanie z Robotniczą to będzie to kolejny milion wywalony w błoto. Kiedy ulicami w Elblągu zajmą się fachowcy a przynajmniej gość który ma prawo jazdy, bo inaczej to 30 lat będziemy naprawiać te modernizacje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  szofer(2008-08-06)
 • to teraz jeden bimbaj bedzie co godzine zamiast co pol?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Conca go for glory(2008-08-06)
 • te całe tramwaje to niewypał. to zawodny środek komunikacji przynajmniej w Elblągu. Dzien w dzien jakies awarie. albo drzwi nie dzialaja albo smierdzi spalenizna itp. to juz lepiej kupic sobie rower.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  motorniczy(2008-08-06)
 • zgadzam sie te tram waje to straszne zlomy, tylko ogorki sie nadaja do jazdy reszta juz powinna od 15 lat lezec na zlomie!!!!a jesli chodzi o zepsute drzwi to od pol roku jet to prawdziwa plaga w HELMUTACH!!drzwi sie nie chca zamykac lub same sie otwieraja w cZasie jazdy!!!to jest juz codziennosc!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tramwajarz(2008-08-10)
 • A do kiedy ?????
 • Dobrze, że się wzięli za remont torowiska. Takich miejsc do remontu jest mnóstwo w całym mieście. Na ul. 1 maja budynki się trzęsą jak galareta kiedy tramwaj przejeżdża. Tory wyglądają jakby miejscami się pozapadały. Dlaczego nikt tego nie naprawia? Planują likwidację torowiska na tej ulicy?
Reklama