UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Remont w USC

 
Elbląg, Budynek, w którym kiedyś mieścił się USC zajmą urzędnicy Departamentu Rozwoju, Inwestycji i Dróg
Budynek, w którym kiedyś mieścił się USC zajmą urzędnicy Departamentu Rozwoju, Inwestycji i Dróg (fot. WS)

Trwa remont budynku przy ul. Łączności, w którym mieści się Urząd Stanu Cywilnego. Prace polegają na przebudowie pomieszczeń m.in. dawnej Sali Ślubów na biura Departamentu Rozwoju, Inwestycji i Dróg i jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem zakończą się w sierpniu.

Jak informuje Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu, umowa na wykonanie robót budowlach polegających na przebudowie pomieszczeń I piętra budynku USC (mieściła się tu m.in. Sala Ślubów, ktora została przeniesiona do Kamieniczek Elbląskich) na pomieszczenia biurowe została zawarta 27 kwietnia br. na kwotę 309 115,14 zł brutto. 9 maja przekazano teren budowy. Prace zaplanowano na cztery miesiące.
       Projekt przewiduje wykonanie łącznie osiem pomieszczeń biurowych wraz z komunikacją, pomieszczeniami sanitarnymi oraz serwerownią. Łączna powierzchnia to 238,76 m2.
       Prace polegają na wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, wykonaniu sufitów podwieszanych, wymianie pionu kanalizacyjnego w węzłach sanitarnych, uzupełnieniu posadzek, malowaniu elewacji ściany wschodniej i zachodniej. To także rozbudowa i dostosowanie instalacji elektrycznej do nowego układu i funkcji pomieszczeń, przeniesienie dwóch klimatyzatorów z pomieszczenia sali ślubów oraz dostosowanie instalacji wentylacji do nowego układu pomieszczeń, jak również dostosowanie instalacji c.o. do nowego układu i funkcji pomieszczeń wraz ze zmianą lokalizacji i wymianą niektórych grzejników.
       - Patrząc na dotychczasowy przebieg prac można przyjąć, że do końca sierpnia roboty budowlane zostaną zakończone, o ile nie pojawi się konieczność wykonania robót zamiennych lub dodatkowych – mówi Łukasz Mierzejewski.
       W pomieszczeniach pracować będzie około piętnaście osób z Departamentu Rozwoju, Inwestycji i Dróg. W budynku, jak dotychczas, pracować też będą urzędnicy USC.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A taki by ładny, ł jak w pobliżu znajdujący się "POMNIK PUSZKI TUSZONKI".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MiejscowyAborygen(2012-07-18)
 • hura, nowe miejsca pracy. .. ale dla znajomych. ..
 • Coraz więcej komputerów nowych systemów informatycznych i coraz bardziej rozbudowuje się Urząd Miejski, dobudowują piętra, postawili nowy ratusz, przenieśli USC na starówkę, wydział komunikacji na dworzec PKS, a w Elblągu coraz mniej ludzi mieszka. Nasuwa się pytanie po co tyle lokali w ratuszu, po co kupować programy informatyczne i komputery, po co tyle urzędników dla coraz mniejszej liczby elblążan, przecież jakieś proporcje trzeba zachować.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  !!!!!!!!(2012-07-18)
 • Wiją sobie gniazdko lenie, darmozjady i wrzód na ekonomii.
 • Co za lenie tam pracują. Nawet świątecznej ozdoby z Bożego Narodzenia im się nie chce zdejmować ze ściany.
 • Dupartament Dezinformacji i tyle!
 • Brak poczucia odpowiedzialności za prace, pieniądze biorą, a i zwykła pogarda dla człowieka to standard w urzędzie miasta elblaga!
 • a może podliczymy ile nas to kosztuje i co z tego mamy, a co z tego ma chara urzędników i przyjaciół królika?????
Reklama